Norweski producent podłóg drewnianych, firma Boen, wprowadził do swojej oferty dębowe podłogi multilamelowe.

Innowacja serii Fineline

Seria Fineline składa się z trójwarstwowych podłóg dębowych. Jej innowacja polega na tym, że na wzór podłogi składa się bardzo wiele wąskich i kolorystycznie zróżnicowanych lameli, podczas gdy tradycyjnie podłogi lamelowe mają najwyżej trzy rzędy lameli.

Klasyczny wybór

Podłogi dębowe z serii Finaline występują w trzech wariantach kolorystycznych: w kolorze naturalnego dębu, rozjaśnianym (bielonym) oraz wędzonym (ciemnobrązowym). Są one dostępne w wersji lakierowanej lub olejowanej. Pierwsza z nich jest pokryta siedmioma warstwami lakieru, dzięki czemu podłoga będzie miała nie tylko naturalny wygląd, ale przede wszystkim będzie chroniona przed zniszczeniem. Z kolei powierzchnie olejowane wyglądają bardzo naturalnie i obecnie cieszą się bardzo dużą popularnością.

Garść informacji technicznych

Podłogi z serii Fineline są trójwarstwowe – warstwa górna ma grubość ok. 3,5 mm, środkowa część to lamel świerkowy o grubości 8,8 mm, ostatnia warstwa zaś to fornir środkowy o grubości 1,7 mm. Łączna grubość podłogi to 14 mm, szerokość – 209 mm, a długość – 2200 mm. Montaż podłogi jest łatwy i szybki, a producent daje gwarancję produktu na 20 lat.

Data dodania: 12.11.2012