Firma Quick-Step – belgijski producent podłóg laminowanych i parkietowych – stawia na innowacje. Designerzy firmy na bieżąco śledzą pojawiające się trendy i dostosowują do nich ofertę firmy. Efektem tych obserwacji są najnowsze kolekcje.

Propozycje marki Quick-Step na 2012 rok to m.in. podłogi o podniszczonym wyglądzie, ze śladami cięcia piłą oraz podłogi dębowe o romantycznym designie.

Najnowsze kolekcje Quick-Step:

ELIGNA/PERSPECTIVE WIDE

Deski wyglądające jak podniszczone drewno – z widocznymi spękaniami oraz śladami po kornikach i gwoździach – o nowych rozmiarach: szerokość 19 cm, długość 138 cm.

Kolekcja Eligna nie posiada V-fugi, natomiast deski z serii Perspective mają rowki na dłuższym lub na dłuższym i krótszym boku, co podkreśla ich rustykalny wygląd.

EXQUISA

Podłogi laminowane o wymiarach 40×120 cm, podzielona na cztery różny rozmiary płytek z poprzecznymi fugami. Dostępne opcje: 1 płytka na deskę (40×120 cm), dwie płytki (40×60 cm), trzy płytki na deskę (40×40 cm) oraz wersja z wzorem wielokrotnym. Fugi stwarzają wrażenie, że na podłodze zostały ułożone osobne płytki, choć w rzeczywistości tak nie jest.

Podłogi z tej kolekcji występują w naturalnych wzorach z wyczuwalną fakturą.

SLATE

Płytka laminowana z okleiną łupkową to propozycja dla poszukujących włoskich inspiracji i elegancji miłośników kamienia. Płytki Slate pozwalają na realizację takiej aranżacji za przystępną cenę.

CERAMIC

Płytki laminowane o wyglądzie rustykalnym, oddające naturalny charakter skał wapiennych. Fugi o szerokości 3 mm mają odpowiadać na aktualne trendy subtelnych połączeń.

TIVOLI TRAVERTINE

Inspirowana trawertynem podłoga laminowana wykończona delikatną fugą w kształcie litery V.

CRAFTED TEXTILE

Tkanina na podłodze? Czemu nie. W najnowszej ofercie Quick-Stepa znalazły się także płytki o wzorze tkaniny – ich struktura ma miękki wygląd i fakturę dywanu.

Data dodania: 12.06.2012