„Sprawny w zawodzie” skierowany jest do młodych ludzi, którzy wiążą swoją przyszłość z stolarstwem lub technologią drewna. Najbliższa edycja zawodów odbędzie się 19 i 20 marca w Oświęcimiu.

Ogólnopolski konkurs jest organizowany od siedemnastu lat. Powstał z inicjatywy mgr inż. Franciszka Synowca oraz mgr inż. Roberta Mikołajka, którzy do tej pory sprawują merytoryczną opiekę nad całym przedsięwzięciem.

 Wygrać przyszłość

„Sprawny w zawodzie” został podzielony na dwa dni. 19 marca uczniowie z najstarszych klas zawodowych będą mogli sprawdzić swoje umiejętności w konkursie Stolarz. Dzień później odbędzie się konkurs Technik Technologii Drewna, który przeznaczony jest dla osób znajdujących się w ostatniej klasie technikum. Dla jego zwycięzcy przewidziany jest indeks ufundowany przez Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, który umożliwi podjęcie studiów na wybranym kierunku Wydziału Technologii Drewna. Dodatkowo dla najlepszych przewidziane są atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Cele konkursu

Przedsięwzięcie powstało z myślą o tym, aby wszyscy uczniowie, którzy wezmą w tej inicjatywie rozwijali swoje umiejętności zawodowe, poszerzyli wiedzę w tym zakresie oraz poznali osoby z innych szkół, które mają podobne zainteresowania. Prestiż konkursu podkreśla fakt, że wśród honorowych patronów znalazło się Ministerstwo Edukacji Narodowej, przedstawiciel Małopolskiego Kuratora Oświaty czy też Prezydent Miasta Oświęcim.

Więcej informacji można znaleźć na stronie organizatora konkursu.

Data dodania: 02.02.2015