Trójwarstwowa podłoga drewniana Desire z kolekcji The Miracles Collection otrzymała nagrodę RED DOT AWARD 2015 w kategorii Product Design.

Światowe wyróżnienie

Konkurs RED DOT ma bardzo długą tradycję, a po raz pierwszy został przeprowadzony w 1955 roku. Organizowany jest przez niemiecki Design Zentrum Nordrhrein Westfalen w Essen. Produkty ocenia jury składające się z 38 osób. W jego skład wchodzą: eksperci, profesorowie designu, architekci oraz dziennikarze z całego świata.

RED DOT AWARD jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych wydarzeń międzynarodowych. W obecnej – 60. już edycji – swoje produkty zgłosiły firmy z 56 krajów świata. Organizatorzy podkreślają, że nagrodzone produkty odzwierciedlają kierunki wzornictwa w komunikacji wizualnej i wyznaczają ogólnoświatowe trendy.

Charakterystyka Desire

Trójwarstwowa podłoga dębowa Desire została wyróżniona przez jury w kategorii Product Design. Pod uwagę wzięto funkcjonalność trójwarstwowej konstrukcji, precyzyjność wymiarów oraz bezklejowy system montażu. Wyróżniona deska dostępna jest w czterech rozmiarach. Jako wykończenie we wgłębieniach powstałych w procesie szczotkowania i na powierzchni zastosowano brązową bejcę. Oprócz tego deska w całości pokryta jest białym olejem ECO poddanym procesowi przecierania. Ostatnie dwie warstwy wykonano bezbarwnym olejem ECO.

Międzynarodowa prezentacja

Oficjalne zakończenie edycji RED DOT AWARD 2015 odbędzie się na uroczystej gali, która zostanie zorganizowana pod koniec czerwca w Aalto-Theater w Essen. Wyróżnieni otrzymają nagrody podczas ceremonii, natomiast podczas Designer’s Night zostaną zaprezentowane wszystkie zwycięskie produkty. Szersze grono odbiorców będzie mogło obejrzeć nagrodzoną podłogę podczas wystawy Design on Staw w Red Dot Musem w Essen.

Data dodania: 13.04.2015