Już 28 maja ulice Poznania staną się prawdziwą areną zabawy. Tego dnia odbędzie się bowiem uliczny etap gry miejskiej, której celem jest odnalezienie dzieł małej i wielkiej architektury, które odbiegały od kanonów czasów, w których powstawały.

Gra miejska to rodzaj zabawy, który łączy elementy happeningu, gier komputerowych oraz gier RPG. Kilkuosobowe zespoły rywalizują ze sobą na ulicach miasta wykonując postawione przed nimi zadania w jak najkrótszym czasie.

Tym razem celem tej nietypowej wędrówki po mieście będzie poszukiwanie dział wykraczających poza kanon czasów, w których powstały. Na drodze grup pojawią się „łączniki” – osoby, które pomogą uczestnikom poruszać się po tej wielkiej, miejskiej planszy.

Jeśli chcesz wziąć udział w zabawie musisz zarejestrować swoją grupę (od 3 do 5 osób). Każda z grup otrzyma nazwę związaną z nazwiskami najbardziej znanych twórców designu.

Wstępna rozgrywka obędzie się w sieci, gdzie grupy zostaną wprowadzone w klimat gry i wyłonione zostaną najlepsze zespoły. Przez trzy dni (od 25 do 27 maja) o godzinie 20.11 aktywowane będą kolejne odsłony etapu, a w nich zadania związane z designem, jego historią i teraźniejszością.

W etapie miejskim (28 maja w godzinach 10:00 do 14:00) wezmą udział zespoły, które najlepiej wykonają zadania etapu internetowego – dostaną one informację w jaki sposób wejść do gry w przestrzeni miasta.

Na zwycięzców czekają nagrody: zaproszenie na koncert Ingolfa Wundera (jednego z laureatów ubiegłorocznego Konkursu Chopinowskiego) oraz upominki rzeczowe m.in. srebrne odznaki i koszulki tegorocznej gry miejskiej.

Data dodania: 23.05.2011