Laminat Duropal-HPL SolidColor XTreme został wyróżniony w międzynarodowym konkursie wzornictwa Red Dot Award. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 3 lipca w Essen.

Peter Zec, inicjator i przewodniczący konkursu „Red Dot“, tak uzasadnił przyznanie nagrody produktowi firmy Pfleiderer: „Z powodzeniem zmierzyli się oni w najbardziej znanym na świecie konkursie wzornictwa z najlepszymi graczami w branży”. Ogłosił również, że Duropal-HPL SolidColor XTreme będzie prezentowany przez rok w Muzeum Red Dot Design w Essen – w jak mówi – „największym muzeum współczesnego wzornictwa”.

Nagrody Red Dot przyznawane są od 62 lat za wysoką jakość i innowacyjność produktów. To najważniejsze wyróżnienie w dziedzinie projektowania i wzornictwa użytkowego na świecie, nazywane Oscarami Designu.

Laminat Duropal-HPL SolidColor XTreme został doceniony za budowę oraz możliwości, jakie oferuje. XTreme pozwalają tworzyć nie tylko meble, ale też wyjątkowe aranżacje wnętrz. Idealnie sprawdzi się w obiektach użyteczności publicznej — jako okładziny ścian i filarów, a także zabudów.

 

źródło: Pfleiderer

Barwiony w masie HPL umożliwia tworzenie powierzchni idealnej — jednorodnej kolorystycznie i pozbawionej jakichkolwiek szczelin na rantach. Zastosowanie nowej struktury XTreme Matt pozwoliło uzyskać matową, antyrefleksyjną fakturę. Laminat jest ciepły i delikatnie miękki w dotyku. Dzięki nowatorskiej warstwie funkcyjnej Duropal XTreme jest łatwy w czyszczeniu i odporny na detergent.

[PAK]

 

Data dodania: 18.05.2017