W piątej edycji Największego Ogólnopolskiego Programu Jakości „JAKOŚĆ ROKU 2010” producent trójwarstwowych podłóg drewnianych został doceniony za proekologiczną postawę oraz funkcjonujący w przedsiębiorstwie System Zarządzania Ekologią.

Firma Baltic Wood brała udział w konkursie „JAKOŚĆ ROKU” po raz pierwszy. Kandydaturę przedsiębiorstwa oceniała kapituła złożona z ekspertów Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji. Specjaliści zwracali uwagę m.in. na wdrożone systemy jakości i pochodzenie surowca. W ocenie uwzględniono także standardy w misji przedsiębiorstwa oraz zaangażowanie w stałe podnoszenie jakości przez jego pracowników.

Firma produkuje podłogę z drewna, które pochodzi wyłącznie ze sprawdzonych źródeł, w tym lasów certyfikowanych FSC (Forest Stewarship Council – Certyfikat Dobrej Gospodarki i Kontroli Pochodzenia Produktu). Przedsiębiorstwo działa także zgodnie z wytycznymi normy ISO 14001, a środowiskowe aspekty obszaru produkcyjnego są też stale kontrolowane przez Pełnomocnika Systemu Zarządzania Środowiskiem.

Jako jedna z nielicznych firm w Polsce Baltic Wood posiada świadectwo M1, które gwarantuje, że oferowane przez nią produkty spełniają najwyższe normy w zakresie emisji szkodliwych substancji chemicznych.

Data dodania: 24.02.2011