13 września br. ruszyła rejestracja do prestiżowego konkursu organizowanego przez firmę ROCA skierowanego do studentów architektury, wzornictwa przemysłowego oraz młodych artystów, którzy nie ukończyli 35. roku życia. Na laureatów czekają nie tylko nagrody pieniężne, ale także uznanie międzynarodowego środowiska.

Konkurs ma pomóc młodym projektantom zaistnieć w świecie designu, a także dać im możliwość zaprezentowania swoich prac profesjonalnemu jury. Udział w Jump The Gap jest także okazją do nawiązania cennych kontaktów oraz zdobycia doświadczenia zawodowego.

Organizator Jump The Gap, firma ROCA, chce wspierać młodych designerów, którzy pasjonują się innowacyjnymi rozwiązaniami, uwzględniając w swoich projektach pragnienia i potrzeby przyszłych użytkowników. Tematem konkursu jest zaprojektowanie innowacyjnych produktów, rozwiązań dla przestrzeni i funkcji łazienkowych.

Piąta edycja konkursu rozpoczęła się panelem dyskusyjnym w ROCA Barcelona Gallery. Na spotkaniu gościli członkowie jury Jump The Gap – Benjamin Kempton, dziennikarz magazynu “Wallpaper” oraz Josep Congost, ROCA Design Manager. Tematem przewodnim dyskusji stały się trendy w projektowaniu, design w łazience oraz najnowsza edycja konkursu Jump The Gap jako platforma prezentacji dla nowych, młodych talentów.

Rejestracja do piątej edycji konkursu rozpoczęła się już 13 września 2012 r. i potrwa do 31 stycznia 2013 r. Swój udział należy zgłosić, wypełniając formularz dostępny na stronie internetowej www.jumpthegap.net. Można się rejestrować indywidualnie bądź w dwuosobowych zespołach, ale każdy uczestnik może być autorem lub współautorem tylko jednego projektu. W przypadku grup każdy z jej członków musi się zarejestrować na stronie. Udział w konkursie jest bezpłatny. Kolejny etap wydarzenia – nadsyłanie projektów – potrwa do 18 kwietnia 2013 r. Następnie, na początku maja 2013 r., ze wszystkich nadesłanych projektów zostanie wyłonionych 30 najlepszych, które będą zaprezentowane jury. Obrady jury odbędą się w pierwszych dniach czerwca. Rozstrzygnięcie i finałowa gala nastąpią jesienią.

Przewodniczącą tegorocznej komisji konkursowej jest Kazuyo Sejima (Japonia), laureatka nagrody Pritzkera, pozostali członkowie to: Andrés Jaque (Hiszpania), Benjamin Kempton redaktor magazynu „Wallpaper*” (Wielka Brytania), architekt Harri Koskinen (Finlandia) oraz dyrektor ROCA Design Josep Congost (Hiszpania).

Poprzednią edycję Jump The Gap wygrał Polak, Michal Warykiewicz z projektem In & Out Shower. Na tegorocznego zwycięzcę czeka nagroda w wysokości 5 000 euro oraz promocja jego projektu.

Więcej informacji o konkursie znajduje się na stronie internetowej organizatora.

Data dodania: 27.09.2012