Kolekcje Young Users by VOX oraz HiFi by VOX nagrodzone tytułem Produkt Roku 2012.

Firma Meble VOX tytułem Produkt Roku została wyróżniona za swoje produkty już po raz dziewiąty.

W tym roku odbyła się dziesiąta, jubileuszowa edycja konkursu Produkt Roku organizowana przez magazyn Meble Plus. Jury konkursu złożone z architektów i designerów oraz przedstawicieli branży przyznało tytuły “Meble Plus – Produkt 2012” oraz wyróżnienia w 14 kategoriach.

Obie kolekcje Young Users by VOX i HiFi by VOX zostały wprowadzone na rynek w połowie 2011 roku.

Kolekcja Young Users by VOX powstała w procesie co-creation, czyli współtworzenia z użytkownikami. W multidyscyplinarnym zespole projektowym uczestniczyli: projektanci, brand managerowie, technologowie, psychologowie, specjaliści ds. komunikacji oraz sprzedawcy. W projektowaniu wykorzystano badania psychologiczne, etnograficzne oraz badania potrzeb dzieci, nastolatków i rodziców. W ten sposób powstał koncept aranżacji wnętrza, który podąża za wiekiem, modą, uwzględnia płeć i zainteresowania oraz zmieniający się styl życia.

Kolekcja HiFi by VOX w nowoczesny sposób wykorzystuje język architektury w wyposażeniu wnętrz. Modernistyczne, proste kształty bez zdobień, układ brył oparty na pionowych i poziomych liniach nawiązują do ikon architektury z połowy XX wieku. Minimalizm, geometryzacja kształtów, zaskakujące formy dotąd tradycyjnie wyglądających brył mebli, to jej cechy charakterystyczne. Modułowość kolekcji i swoboda w wyborze elementów do aranżacji, powoduje, że wnętrza stają się bardziej przestronne nie tracąc na swojej funkcjonalności.

Data dodania: 12.01.2012