Ponad 450 wystawców polskich i zagranicznych. 12 000 m2 powierzchni wystawienniczej. Ponad 17 000 odwiedzających. Tak przedstawia się bilans XXIII Międzynarodowych Targów Sprzętu Oświetleniowego ŚWIATŁO 2015, które odbyły się w dniach 25-27 marca w Warszawskim Centrum EXPO.

Integralnym elementem Targów ŚWIATŁO 2015 były konferencje, szkolenia i warsztaty, w których wzięło udział blisko 2000 branżystów, w tym także projektantów i architektów. Targom ŚWIATŁO 2015 towarzyszyły szkolenia i konferencje skierowane m.in. do architektów, przedstawicieli samorządów lokalnych, producentów i dystrybutorów sprzętu oświetleniowego np. „Seminarium Technologia LED i jej zastosowanie – możliwości, ograniczenia, przyszłość”.

W ramach Targów ŚWIATŁO odbyły się także dwa spotkania projektantów oświetlenia z przedstawicielami świata architektury:

• 17-te seminarium ARCHITEKTURA* ŚWIATŁO* PRZESTRZEŃ

W pierwszej części spotkania gościła prof. dr hab. arch. Ewę Kuryłowicz, która przedstawiła prezentację „Światło buduje”. W części drugiej architekt i urbanista, Ryszard Jurkowski, przedstawił wykład pt.: „Nastrój przestrzeni publicznej wykreowany światłem”.

• Konferencja Światło w Architekturze skierowana była do architektów i projektantów wnętrz Światło W Architekturze połączona była z wręczeniem nagród w Konkursach Rytm ŚWIATŁA i LAMPA DLA MAŁOLATA.

Targom ŚWIATŁO 2015 towarzyszyły także szkolenia i konferencje skierowane do przedstawicieli samorządów lokalnych:

• Oświetlenie drogowe na terenie miasta i gminy – od przetargu do eksploatacji.

• Oświetlenie drogowe – dobór opraw, słupów i sterowania – informacje niezbędne dla projektanta i inwestora

Dzięki takiej formule targów, uczestnicy spotkań mieli możliwość skonfrontowania uzyskanych informacji z praktyczną ofertą producentów na stoiskach targowych.

Kolejna edycja Targów ŚWIATŁO odbędzie się w dniach 27 – 29 stycznia 2016 r. Szczegółowe informacje na temat nadchodzącej edycji Targów można uzyskać na stronie internetowej targów www.lightfair.pl, kontakt: info@lightfair.pl

Data dodania: 27.04.2015