W remontowanym mieszkaniu zamierzamy położyć podłogę z litych desek sosnowych. Czy możemy położyć ją również w malutkiej łazience? Jak najlepiej ją zamontować i zabezpieczyć żeby długo nam służyła?

W malutkiej łazience odradzam użycie desek sosnowych. Byłoby to możliwe tylko w przypadku niewielkiej wilgotności, co może być trudne do zrealizowania w takim pomieszczeniu. Sosna jest bardzo przeciętnie odporna na działanie wody i zabezpieczenie jej niewiele pomoże. Należałoby zaimpregnować ją ciśnieniowo, co jest zbyt drogie. Upierając się, oczywiście możemy zamontować w łazience podłogę sosnową, jednak musimy pamiętać o jej słabych właściwościach i konieczności wymiany za jakiś czas.

Lepszym rozwiązaniem będzie zainstalowanie w małej łazience podłogi z drewna egzotycznego, takiego jak teak, doussie, iroco lub nawet ipe czy merbau. Te gatunki możemy zamontować i bardzo długo cieszyć się z ich użytkowana w łazience.

Podłogi w łazience najlepiej wykańczać olejem, a następnie zabezpieczać olejem impregnującym raz w roku.

Data dodania: 12.03.2011

Info o ekspercie

Piotr Kopytko - QUERCUS

Piotr Kopytko - QUERCUS

Zadaj pytanie

Dbamy o Twoją prywatność. Administratorem danych osobowych podanych w formularzu będzie BLUE OCEAN Artur Hankiewicz, ul. Św. Michała 73, 61-005 Poznań, NIP: 5732283388. Podane dane będą przetwarzane w celu odpowiedzi na pytanie. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.