Witam, myślę o zamontowaniu paneli korkowych w sypialni i zastanawiam się jak się taką podłogę czyści – czy można to robić odkurzaczem i jakimś mopem? Jakich środków można używać? Boję się, że korek będzie wchłaniał wodę… Trzeba pastować taką podłogę?

Jedną z najważniejszych właściwości korka jest to, że nie pochłania ani nie przepuszcza wody (z korka wykonane są spławiki i boje rybackie), więc na pewno podłoga korkowa nie będzie wchłaniać wody.

Podłogi korkowe są bardzo łatwe w pielęgnacji. Jedyne co jest potrzebne to delikatny detergent i odkurzacz. Do cotygodniowej pielęgnacji można również stosować płaskiego mopa. Do pielęgnacji i konserwacji podłóg korkowych należy stosować środki z przeznaczeniem do tego typu podłóg. Idealnym środkiem do codziennej pielęgnacji jest delikatny detergent Soft Cleaner.

Do okresowej pielęgnacji polecamy Power Polish, który usuwa zabrudzenia oraz pozostawia warstwę ochronną na czyszczonej powierzchni. W przypadku mocno zabrudzonych podłóg polecamy środek Power Strip, który również usuwa stare pozostałości środków do pielęgnacji podłóg.

Data dodania: 05.08.2011

Info o ekspercie

Jacek Puła - Wicanders

Jacek Puła - Wicanders

Zadaj pytanie

Dbamy o Twoją prywatność. Administratorem danych osobowych podanych w formularzu będzie BLUE OCEAN Artur Hankiewicz, ul. Św. Michała 73, 61-005 Poznań, NIP: 5732283388. Podane dane będą przetwarzane w celu odpowiedzi na pytanie. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.