Koreańskie studio projektowe poznaliśmy dzięki kolorowym meblom z filcu. Teraz KamKam prezentuje nowy koncept – An Furniture, czyli komodę, która umożliwia właścicielowi rozstawienie poszczególnych szafek wedle uznania.

Jak wyjaśniają projektanci, geometria w przypadku tworzenia mebli gra kluczową rolę.

Prostokąt to jedna z idealnych figur pokazujących stosunek wysokości do szerokości, dlatego artyści przy tworzeniu odwołali się do znanych wszystkim formatów papieru. Poszczególne szafki wchodzące w skład zestawu mają wymiary A3, A4, A5 itp. Każdy element można połączyć z innym za pomocą metalowych spinek.

Mebel określono mianem „silver ratio” oznaczającym idealny stosunek poszczególnych elementów komody. Każdy element ma przemyślany kształt, a różnorodność rozmiarów sprawia, że zabawa z komodą nigdy się nie kończy.

Najciekawsza w An Furniture jest możliwość złożenia mebla według własnego uznania. Cały komplet składa się z drewnianej podstawki i siedmiu szafek. W zależności od pomieszczenia w jakim ustawimy mebel i inwencji twórczej właściciela, szafki mogą stać jedna na drugiej, obok siebie, na drewnianej podstawce, poza nią i tak dalej.

Po raz kolejny koreańskie studio KamKam zaskoczyło oryginalnością. Pierwsza odsłona ich twórczości, czyli meble z filcu zyskały szerokie uznanie wśród projektantów z całego świata. Popularność nie przeminęła, a An Furniture jeszcze bardziej umocniło pozycję studia jako kreatora światowego designu.

Data dodania: 20.03.2011