Mimo że jeszcze do niedawna drewno na ścianach kojarzyło się wyłącznie z boazerią, będącą symbolem PRL-u, dziś moda na nie powraca. I robi to w wielkim stylu.


Deski na ścianach przeżywają teraz renesans, a ich zaletą jest nie tylko niebanalny wygląd, ale i gwarancja wytrzymałości.

 

źródło: Jawor-Parkiet

W różnych kombinacjach

Zacznijmy jednak od estetyki wnętrza, którego ściany pokrywają drewniane deski. Kładąc je w korytarzu, można być pewnym, że mieszkanie zachwyci gości już na wejściu i sprawi wrażenie wyjątkowego.

Drewno doskonale wpisze się w różne style aranżacyjne. Bielone deski będą idealną bazą stylu skandynawskiego, z kolei ciemne sprawdzą się w industrialnych wnętrzach. Należy jednak pamiętać, że o ile jasne pokrycia optycznie powiększą przestrzeń, ciemne zdecydowanie odejmą jej centymetrów.

 

źródło: VOX

Deski są idealne pod względem łączenia ich z innymi materiałami. Nawiązując do surowych przestrzeni, świetnie zgrają się z betonem, cegłą bądź metalem. W subtelniejszych wnętrzach dobrze będą komponować się z kolei z tkaninami czy szkłem.

Dopasowane do każdego

Drewno na ścianach sprawdzi się we wnętrzach o różnym przeznaczeniu, zarówno użyteczności prywatnej, jak i publicznej. W salonie będzie ciekawym wyróżnikiem przestrzeni, do której wprowadzi przytulną aurę i ciepło. W sypialni z kolei deski będą sprzyjały intymności i wyciszeniu.

 

źródło: Jawor-Parkiet

Te w jasnej wersji odnajdą się również w pokoju dziecięcym, nadając mu łagodności. Ciekawy wzór ułożenia klepek zainteresuje najmłodszych, tym samym rozbudzając ich kreatywność.

 

źródło: Jawor-Parkiet

Drewno uzupełni też biurowe wnętrze. W zależności od rodzaju i koloru desek, nada mu innego charakteru. Ciemne barwy zamienią je w prestiżowe miejsce pracy, a jasne odcienie z delikatnymi usłojeniami nadadzą mu przyjaznej atmosfery.

W każdym przypadku zachowają jednocześnie nowoczesny i minimalistyczny design wnętrza.

Ze względu na trwałość

Warto umieścić na ścianie deski nie tylko ze względu na ich estetykę, ale i funkcjonalność. Drewno jest wytrzymałym materiałem, który ochroni powierzchnię przed uszkodzeniami. Dlatego szczególnie warto zastanowić się nad jego wyborem w miejscach narażonych na wyjątkową eksploatację, takich jak przedpokój czy pokój dziecięcy. Deski przez długie lata będą wyróżniały się niezmiennym wyglądem.

 

źródło: Jawor-Parkiet

Drewno może okazać się też pomocne w modnych dziś wnętrzach open space. Pozwoli ono wydzielić strefy, na przykład dzienną od jadalnej czy wypoczynkowej. Pomieszczenie nie utraci spójności, a jednocześnie stanie się wyjątkowe i zjednoczy mieszkanie lub dom z naturą.

 

źródło: Jawor-Parkiet

[KK]

 

Data dodania: 10.05.2019