W zaciszu krakowskiej Krowodrzy ukryta jest pracownia o wielkich aspiracjach. Projektanci z ArtDesign, biura zajmującego się projektowaniem architektury wnętrz, starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom nowoczesnej klienteli. Czy są w tym dobrzy, możecie przekonać się sami, oglądając bogate portfolio małopolskich dizajnerów. Naszą uwagę przykuł krakowski Hotel Farmona Business & SPA.

Gdzieś na horyzoncie oczekiwań poszczególnych zleceniodawców ArtDesign spotykają się funkcjonalność i elegancja. Właśnie te cechy uosabia hotel Farmona Business & SPA, usytuowany nieopodal centrum Krakowa. Ta swoista wizytówka Laboratorium Kosmetyków Naturalnych Farmona jest miejscem, w którego zaciszu można zregenerować się i dać wytchnienie ciału. Hotel posiada jednak więcej zalet – został przystosowany do organizacji spotkań biznesowych, konferencji, a nawet przyjęć. Co sprawia, że bywalcy Farmony czują się kimś szczególnym?

Projektanci zastosowali naturalne materiały, w tym marmur, który nadaje poszczególnym pomieszczeniom rys wytworności i elegancji. Salę restauracyjną przecinają kolumny z drewna i ciemnego, antracytowego granitu. W połączeniu z czerwonymi elementami wystroju wnętrze sprawia wrażenie szykownego i eleganckiego.

W sali restauracyjnej współgrają ze sobą dwa żywioły: pełgające w kominku płomienie i stróżki wody, spływającej po słupach.

Foyer hotelu nawiązuje swoją barwą do logotypu Farmony, a jednocześnie odpowiada standardom, charakterystycznym dla architektury biznesowej. Ściany mają różne odcienie beżu, brązu i szarości, komponują się z podłogą i sufitem.

Warto podkreślić, że architektura wnętrz ma niewiele wspólnego z zabiegami dekoracyjnymi czy stylizacyjnymi.

Jednak krakowscy designerzy cały czas pamiętają o żywym człowieku, któremu będą służyć wszystkie, zaproponowane przez nich rozwiązania. Mając na uwadze fakt, że aranżując wnętrze hotelu, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na gości, starają się nie tylko spełniać ich oczekiwania, ale dać im poczucie bezpieczeństwa i troski o nich.

W projektowaniu potrzebny jest kompromis

Wraz z upadkiem PRL-u polscy projektanci stanęli przed nowym wyzwaniem, jakim jest sprostanie oczekiwaniom klienta. Praca z dużym inwestorem wiąże się z szukaniem kompromisu między autorską wizją a możliwościami finansowymi zamawiającego.

W jaki sposób realizacje ArtDesign odpowiadają na panujące trendy?

Projektanci, realizujący założenia ArtDesign, podążają za duchem czasu i nie stronią od nowych, dopiero wprowadzonych na rynek materiałów.

Projektowanie użytkowe ma wiele twarzy. Zupełnie inaczej wygląda praca z dużym inwestorem, a inaczej z klientem indywidualnym. Aranżacja przestrzeni prywatnej wolna jest od pierwiastka komercyjnego, który pozostaje obecny w przypadku wnętrz o przeznaczeniu użytkowym.

Data dodania: 13.05.2011