Czy fotel może sprawić, że przytulanie będzie jeszcze przyjemniejsze? Oczywiście – udowadnia Bułgar Ilian Milínov, projektant wielokrotnie nagrodzony na międzynarodowych wystawach i konkursach za fotel HUG, stworzony z myślą o ludziach ceniących wygodę i lubiących okazywać sobie uczucia.

Mebel posiada również dodatkowe funkcje. Z powodzeniem sprawdza się jako podstawka pod laptop czy stolik na kawę – niezbędną podczas długich wideorozmów czy czatu ze znajomymi. Jak przekonuje projektant, fotel jest przede wszystkim niezwykle wygodny i ciekawie prezentuje się niemal w każdym wnętrzu.

„Siedzisko Miłości” jak bywa nazywany HUG jest wykonane z materiałów kompozytowych i wykończone tapicerką ze zmywalnego ekologicznego tworzywa. Bardzo wytrzymała i odporna na uszkodzenia rama stworzona została z emaliowanego metalu. Każda z osób przytulających się na meblu korzysta z własnego siedziska.

Ten innowacyjny projekt zdobył w 2010 roku jedną z najważniejszych nagród w świecie designu, prestiżową Red Dot Design Award 2010. Trzy lata wcześniej kapituła jury międzynarodowego konkurs Vico Magistretti, organizowanego przez magazyn designboom również wyróżniła niepowtarzalny fotel do przytulania. Projekt został nominowany do ekspozycji w showroomie depadova w Mediolanie.

Za sprawą Iliana Milínova świat usłyszał o nowoczesnych i nietuzinkowych meblach rodem z Bułgarii.

Data dodania: 07.01.2014