Claudio Scotto, początkujący projektant z Neapolu, stworzył kolekcję nietypowych mebli. Ich koncept opiera się na najpopularniejszych literach alfabetu. Efekty mariażu typografii z designem zobaczycie poniżej!

Włoski projektant, Claudio Scotto, przyznaje otwarcie, że jest zaskoczony sławą, którą zyskał dzięki projektowi Decor Type. Jego kolekcja jest szeroko znana w Internecie, a on sam w przeciągu kilku miesięcy dostał wiele zaproszeń od światowej sławy galerii do zaprezentowania swojego dzieła. Decor type to projekt mebli inspirowany najpopularniejszymi literami alfabetu (zapewne w rozumieniu włoskim). Scotto wybrał czcionkę, którą uważa za najbardziej uniwersalną i dopasował ją do foteli, stołków, półek i wielu innych.

Tym sposobem otrzymał wiele nietuzinkowych mebli, które zwracają na siebie uwagę. Przykładowo krzesła w kształcie liter “h” mogłyby świetnie pasować do kuchni. Kolejnym ciekawym znakiem okazało się “G”. Scotto oblekł ramę w kształcie tej literki materiałem i otrzymał dość ciekawy fotel.

Okazuje się, ze jest wiele liter, które można wykorzystać w ciekawy sposób. “m” na przykład świetnie posłuży jako oparcie kanapy:

“E” stanowi natomiast świetną konstrukcję szafy. “i” z kolei sprawdzi się doskonale w roli stołka barowego.

Scotto wykorzystał także potencjał “S” jako fotela, przekształcił również w ciekawy sposób małe “K”, “R” oraz “F”.

Jest coś świezego w projekatach tego włoskiego projektanta. Nieoczywiste wykorzystanie typografii w designie może przynieść mu duży sukces. Meble w tym stylu niewątpliwie okazą się dużą gratką dla księgarni, kawiarni, klubów, ale także dla literatów, fanów ksiązek i czytelnictwa. My natomiast nie możemy doczekać się kolejnych oryginalnych projektów!

Data dodania: 26.07.2013