Czasami o wyjątkowości pomieszczenia może decydować jeden, z pozoru mało istotny przedmiot. W jaki sposób możemy wzbogacić wnętrze o rzecz, która jest zarówno funkcjonalna, jak i oryginalna? Oto kilka propozycji.

Punkt zapalny

W dobie elektrycznych lamp, świeczki nie są produktem pierwszej potrzeby. Jednakże znajdziemy je w prawie każdym domu. To właśnie za jej pomocą, możemy nadać pomieszczeniu niebanalny charakter. Propozycja koreańskiego studia AND Project to „handle-man”. Klasyczna świeczka, która zyskała… nogi i ręce. . Dzięki nim przypomina medytującego człowieka. Jeżeli posiadamy odrobinę fantazji i zdolności manualnych, możemy stworzyć ludzika „palącego się” do medytacji według własnej koncepcji.

Przyjemne i pożyteczne

Były świeczki, więc czas na lampy. Prosto, kolorowo i efektownie. A wszystko dzięki… pustym butelkom. W zależności od tego jakie napoje spożywamy, będziemy mieć do dyspozycji różne materiały, kształty i kolory, które finalnie można przeobrazić w lampę. Pamiętajmy jednak, że aby przygotować butelkę do tego, aby stała się święcącym przedmiotem, musimy mieć odpowiednie narzędzia oraz umiejętności. W innym wypadku ten swoisty recycling nie tylko nie przyniesie oczekiwanego efektu, ale i może wyrządzić krzywdę.

My name is James…

A gdyby tak połączyć dwa użyteczne przedmioty i oszczędzić dzięki temu nieco miejsca? „James” to propozycja dla tych, którzy doceniają użyteczność i wielofunkcyjność – połączenie wieszaka i… miotły. Po posprzątaniu należy odstawić miotłę w kąt i dodać do niej cienkie drewniane elementy. W ten sposób zyskujemy wieszak. To jednak nie koniec! Szczotka może przeobrazić się również w mały i poręczny stolik. Wystarczy, że dodamy okrągły blat. Niestety – gdy znów pojawia się potrzeba sprzątania, wieszak lub stolik należy rozmontować.

Zielono mi

Rośliny pasują do większości pomieszczeń. Potrafią ładnie wyglądać, pachnieć oraz pozytywnie wpływają na zdrowie. Co zrobić, aby zwykłe kwiaty nabrały jeszcze więcej kolorytu? Można zwykłe i niczym wyróżniające się doniczki zastąpić nieco bardziej urozmaiconymi odpowiednikami. Ciekawą propozycją są doniczki z… wizerunkiem rodziny. W tym przypadku roślinność imituje włosy co sprawia, że efekt jest tym bardziej interesujący. Doniczki można też ręcznie pomalować i w ten sposób nadać im osobistego charakteru. Rośliny zresztą nie potrzebują doniczek tak jak wody – można je przecież hodować w… czajnikach, butelkach, a nawet kaloszach.

Pogoda na bieżąco

Stacje pogodowe, barometry, termometry. Wszystkie wymienione przedmioty pozwalają na sprawdzenie i prognozowanie pogody. Wiele z nich można również podłączyć do smartfona, komputera czy telewizora i sprawdzić jaka pogoda szykuje się na najbliższe dni czy nawet tygodnie. Pojawił się jednak pewien powiew świeżości i w tej dziedzinie. „Tempescope” to unikalny gadżet, który wizualizuje pogodę. Pokazuje on warunki atmosferyczne jakie będą występować następnego dnia. Jest to możliwe dzięki bezprzewodowemu połączeniu z Internetem. Urządzenie łączy się ze stroną z prognozą pogody. Dzięki temu w prostokątnym urządzeniu możemy zobaczyć burzę, opady deszczu, mgłę, chmury, czy słoneczną pogodę. Do tej pory „Tempescope” nie wizualizuje jeszcze opadów śniegu oraz gradu, aczkolwiek jest to pewnie kwestia czasu.

 

Autor: Radosław Kaczmarek

Data dodania: 09.07.2015