Jak wskazują filozofowie, od ponad pół wieku jesteśmy świadkami detabuizacji śmierci. Jeden z dowodów na postępowanie tego zjawiska ma stanowić coraz większa popularność w kulturze masowej bohaterów fantastycznych, takich jak wampiry, zombie i wilkołaki. Rośnie także grupa fanów designu rodem z horroru, np. sof w kształcie trumien.

Przedstawiamy dzisiaj projekt amerykańskiego studia Autum o nazwie Heretic. Z pozoru wydaje się to być zwykła sofa w stylu Art déco. Drugi rzut oka upewni nas jednak, że jest to naprawdę oryginalny mebel! Posiada bowiem kształt trumny.

Studio Autum specjalizuje się w produkcji unikalnych skórzanych akcesoriów oraz mebli. Każdy z przedmiotów wykonywany jest na zamówienie, w dużej mierze ręcznie. Przedstawioną sofę obito najwyższej jakości włoską skóra, zszywaną oczywiście manualnie. Na jej stelaż składa się 18 elementów z kalibrowanej stali oraz cztery żeliwne nogi.

Producent na swojej stronie internetowej wyraża opinię, że ze sofa Heretic będzie dobrze wyglądać w każdym modnym wnętrzu. Według jego opisu jest to mebel, który stanowi odpowiedź na współczesne trendy. Ma się spodobać osobom ceniącym sobie luksus oraz oryginalność. Mebel ten wyceniono na 4.5 tys. dolarów, został przygotowany jedynie w 3 egzemplarzach, które wyprzedały się ponoć w bardzo krótkim czasie.

Czy design rodem z horroru stanie się tak popularny jak postacie wampirów i wilkołaków we współczesnej kulturze masowej? Odpowiedź na to pytanie otrzymamy dopiero za kilka lat. Jednak już teraz możemy zgadywać, że moda ta szybko nie zniknie. Podobnie jak nie przemija popularność Roberta Pattisona czy Alexandra Skarsgårda, a szczególnie odgrywanych przez nich postaci.

Data dodania: 10.05.2013