Fototapeta odmieni każde pomieszczenie, a tematyka natury sprawdza się w wielu wydaniach. Zwierzęta o intrygującym spojrzeniu. Kojąco szepczący szum drzew. Skaliste formacje. A może barwna tęcza? Z powodzeniem można użyć je zarówno przy aranżowaniu biura, jak i mieszkania.

Wykorzystywanie motywów natury w aranżacji wnętrz cieszy się coraz większa popularnością. Natura oraz wszystko, co nam się z nią kojarzy pozytywnie na nas oddziałuje. Tego typu elementy wystroju oraz ozdoby wnętrz działają na nas uspokajająco, a dodatkowo często ożywiają wnętrza. Istnieje nieskończona różnorodność pomysłów tematycznych dotyczących natury, jednak do najczęstszych należą motywy roślin, zwierząt czy zjawisk przyrody.

Dzięki niezwykle realistycznym wykonaniu takich fototapet możemy każdego dnia cieszyć się jej pięknem i wyjątkowością. W zabieganej codzienności pozwalają nam „odpoczywać na łonie natury”. Czyż nie znacznie przyjemniej pije się kawę z widokiem na zachodzące słońce nad morzem?

 

Ściany inspirowane naturą - fototapeta w aranżacji

Źródło: pierrefrey.com

Intensywna czerwień

Czerwone płatki kwiatów połączone z pastelowymi kolorami tła wprowadzają spokojną równowagę do dekorowanego wnętrza. Delikatna fototapeta z makami najczęściej wykorzystywana jest w aranżacji salonów bądź kuchni.

Imponujące głazy

Wzór z motywem kamieni dobrze wpasowuje się w aranżacje łazienek. Łącząc dwa odległe światy wody – jako źródła życia oraz kamieni – identyfikowanych jako niezmienność, wplata w dekorowane wnętrze nić filozofii wschodu. Prostotę oraz wyrafinowanie jakie cechuje fototapety przedstawiające kamienie można także spotkać w pokojach gościnnych. Odpowiednio dobrane elementy wnętrza wpływają pozytywnie na nasze zmysły.

Dzikie i przebiegłe

Nie stroją się, nie przebierają i nie przyjmują wysublimowanych póz – a mimo to biją na głowę swoim naturalnym pięknem najznakomitsze modelki. W cętki, paski i plamy. Barwnie upierzone, pokryte kolorowymi łuskami, łagodne jak baranki lub groźnie szczerzące kły. Stanowią niebagatelny sposób na wprowadzenie najnowszych i najbardziej pożądanych trendów oraz zwierzęcych wzorów do własnego domu.

Kojąca dla zmęczonych oczu zieleń

Zagajnik wątłych brzóz, strzelistych olch i wdzięcznych wierzb, których subtelne listki delikatnie migotają na słońcu. A może łąka pokryta dojrzałą trawą i dmuchawcami w pełnym rozkwicie? Fototapety tego typu z powodzeniem można zastosować w kuchni między blatem roboczym a wiszącymi szafkami. Delikatne liście targane letnim wiatrem będą “szumieć” nad głowami podczas przygotowywania posiłków. A intensywna zieleń źdźbeł trawy pozwoli odpocząć oczom zmęczonym od codziennej pracy przy komputerze.

Wszechogarniająca ciemność

Odległe galaktyki, widok wspaniałego rozgwieżdżonego nieba nocą to niezwykłe pejzaże, które wspaniale inspirują i skłaniają do refleksji, ale też stanowią niezwykłą dekorację współczesnych wnętrz. Pasują zarówno jako tło w pokoju zamieszkiwanym przez osobę dorosłą, jak i dziecko, czy młodzieńca pasjonującego się astronomią. Równie dobrze mogą one być także elementem aranżacyjnym nowocześnie urządzonego pomieszczenia biurowego.

Autor: Paulina Sikorska

Data dodania: 23.08.2015