Geometria – harmoniczne i wyraziste kształty – ożywi każde wnętrze. Jak ich używać, by osiągnąć pożądany efekt?

Tkanina i drewno

Dzieła Elisy Stróżyk to przykład realizacji bardzo nietypowych. Niemiecka projektantka używa drewnianej tkaniny, która gwarantuje niesamowity efekt wizualny. Wooden Textile to materiał, na którym znajdują się bardzo małe kawałki drewna w geometrycznym kształcie. Stworzenie takiej „tkaniny” to bardzo czasochłonne zajęcie, wymagające doskonałej precyzji. Dzięki temu materiał można bardzo łatwo modelować co sprawia, że jest jeszcze bardziej wyjątkowy. Elisa Stróżyk stworzyła z drewnianej tkaniny dywany, klosz do lampy czy zasłony.

Meble inne niż wszystkie

Nieszablonowe meble w kształcie trójkątów czy innych figur geometrycznych mogą nadać naszemu wnętrzu wyjątkowy charakter. Taki kształt lub decor komponuje się z stylem nowoczesnym i może stanowić jego podkreślenie. Warto zwrócić uwagę na interesujące wykończenia regałów na książki w kształcie piramidy, stolika w złożonego z heksagonów bądź też futurystycznych wręcz krzeseł.

Wyjątkowe zasłony

Inspiracje figurami geometrycznymi można spotkać praktycznie w każdym elemencie wyposażenia wnętrz. są przykładem mogą być zasłony Eprisma od Creation Baumann. Są one wykonana w 100% z poliestru. Ważny jest tutaj każdy detal, który finalnie składa się na oszałamiający efekt końcowy. W tym materiale zastosowano cekiny jako lśniące trójkąty, które zdobią półprzezroczysty materiał. Przylegają one do siebie w ścisłym układzie geometrycznym. Taki zabieg gwarantuje trójwymiarowość materiału, który wytwarza efekt głębi. Sam materiał jest bardzo elastyczny i stanowi ciekawy element wykończenia wnętrza.

Data dodania: 28.04.2015