Jak twierdzą specjaliści od mody, “mała czarna” powinna znaleźć się w garderobie każdej kobiety. W ciekawy sposób zinterpretował tę sugestię Judson Beaumont…

Judson Beaumont urodził się w 1960 roku w Saskatchewan (jednej z prowincji Kanady). Studiował sztukę w Capilano College w Vancouver, a w 1985 roku założył Straight Line Designs Inc. Od tego czasu rozpoczęła się jego przygoda z niecodziennymi meblami.

Filozofią Judsona Beaumonta było to, aby każdy mebel, który zaprojektuje, był inny od tego, który już gdzieś kiedyś widział.

Wszystko zaczęło się od Little Black Dresser, czyli „małej czarnej”. Wieszak, perfekcyjnie skrojona sukienka, a w niej… cztery szuflady. Szafka jest wykonana z drewna i aluminium, ma szerokość 14 cali i wysokość 46 cali. Little Black Dresser to mebel, który pokazuje jak w łatwy i przyjemny dla oka sposób połączyć nietypowy design z użytecznością.

Ta szafka to nie tylko designerskie „cacko” – aby to udowodnić zaprezentowano ją na Międzynarodowym Lotnisku w Vancouver, gdzie zainteresowani mogli „na żywo” przekonać się o jej funkcjonalności.

Powszechnie wiadomo, że czarny kolor jest zawsze modny i pasuje do wszystkiego. To jednak nie jedyna barwa, która nigdy nie wychodzi z mody – nie zapominajmy o czerwieni. Judson Beaumont wziął pod uwagę ten fakt i wydał kolejną wersję Little Black Dresser, tym razem w kolorze ognia. Wymiary szafki są takie same jak w opcji czarnej, jednak krwista wersja wykonana została z dwóch rodzajów laminatów – można zatem wybrać wykończenie na wysoki połysk lub matowe.

Judson Beaumont nie spoczął na laurach i wpadł na kolejny pomysł uatrakcyjnienia swojego produktu. Pamiętacie Sally z filmu Tima Burtona „Nightmare Before Christmas” (przyp. red.: w Polsce znany jako: „Miasteczko Hallowen”)? Względnie piękna bohaterka filmu stała się inspiracją dla kolejnej wersji sukienki – zbudowanej w tej samej formie i z takich samych materiałów co poprzedniczki, ozdobionej laminatem przypominającym skrawki skóry, tak by jak najlepiej oddać charakter miasteczka strachów.

Data dodania: 28.04.2011