Temat wielofunkcyjnych mebli był już kilkukrotnie omawiany na łamach naszego portalu. Coraz lepsze pomysły i wielofunkcyjność poszczególnych projektów sprawia, że być może za jakiś czas standardowe meble odejdą w niepamięć. Tym razem przyjrzymy się szafie w kształcie wieży OMA CCTV, autorstwa chińskiej projektantki Naihan Li.

Oryginalny wieżowiec – OMA CCTV

Wieżowiec OMA CCTV, jest siedzibą centralnej telewizji chińskiej , która mieści się w Pekinie. Jej budowa rozpoczęła się w 2004 roku i trwała cztery lata. Oryginalny projekt zainspirował Naihan Li do wykonania szafy, właśnie w tym kształcie. Funkcjonalna garderoba została zaprojektowana w skali 1:100 względem pierwowzoru.

Szeroka funkcjonalność

Szafa wykonana jest z brazylijskiego drzewa różanego. Wcięcia i wzory są realnym odzwierciedleniem elewacji budynku znajdującego się w Pekinie. W jednej z „wież” znajduje się miejsce na garderobę. Dolne elementy stanowią rozsuwane szafki. Druga z „wież” została natomiast wyposażona w cztery funkcjonalne elementy: dół stanowią dwie wysuwane szafki, a w górnej części umieszczono półkę na wina oraz półeczkę z lusterkiem. Ta ostania przypadłaby do gustu przedstawicielkom płci pięknej.

Unikalna seria mebli Naihan Li

Szafa na wzór siedziby telewizji chińskiej, jest uzupełnieniem poprzednich projektów Naihan Li. Wcześniejsze realizacje to tapczan w kształcie budynku Pentagonu oraz regał książkowy wykonany na wzór siedziby ONZ, znajdującej się w Nowym Jorku.

Oficjalna prezentacja

Najnowsze dzieło uznanej projektantki, będzie można podziwiać na żywo, podczas wystawy w Miami, która odbędzie się w dniach od 3. do 7. grudnia. Szafa znajdować się będzie w specjalnym pomieszczeniu, które umożliwi obracanie całej konstrukcji. Oprócz tego poszczególne elementy funkcyjne mają się otwierać i pokazywać, w jaki sposób wygląda wewnętrzna część projektu.

Data dodania: 27.11.2014