Nie możemy obyć się bez energii elektrycznej. Nasze zapotrzebowanie na nią trzyma nas w pewnym sensie “na smyczy” – mówi Castor Bours, twórca Branco – lampy w kształcie psa, którego warto zaprosić do domu.

Branco, to jedna z wielu propozycji przygotowana przez holenderską grupę Odesi, zrzeszającą młodych, przedsiębiorczych i ambitnych projektantów z różnych środowisk. Kilka lat temu połączyła ich pasja do tworzenia rzeczy pięknych i funkcjonalnych. Do dziś projektują meble i akcesoria, które coraz śmielej goszczą w domach Europejczyków.

Jednym z najciekawszch projektów jest designerska i zabawna lampa Branco. Jej stylowa rama w kształcie siedzącego psa wykonana jest z białej lub czarnej lakierowanej stali nierdzewnej. Klosz z PVC pokryty jest perkalem – wysokiej jakości bawełną o splocie płóciennym, którego kremowy kolor sprawia, że lampa będzie doskonale prezentowała się niemal w każdym wnętrzu. Najbardziej wymagającym klientom firma ofertuje możliwość indywidualnego doboru koloru klosza.

Pies Branco wyposażony jest w nadającą całości charakteru skórzaną obrożę, do której dołączony jest kabel zasilający o długości 2,4 m z przełącznikiem, do złudzenia przypominający smycz. Z lampą kompatybilne są żarówki energooszczędne, o mocy nieprzekraczającej 60 W.

Całkowita wysokość lampy to 55 cm, średnica abażura Ø 35 cm, długość od abażura do końca ogona to 65 cm. Gadżet można zamówić na stronie odesi.eu w cenie 265 Euro.

Data dodania: 05.12.2013