Brazylijski projektant Brunno Jahara z Jahara Studio stworzył kolekcję mebli z drewna odpadowego. Był to, jak mówi sam autor, ukłon w stronę kultury Brazylii. Jasne kolory i materiały użyte do wykonania mebli oddają charakter przedmieść kraju, z którego pochodzi Jahara.

Kolekcja składa się z dziesięciu mebli: biurka, stołu, ławki, szafek , z których każdy ma swoją nazwę: Vidigal, Rocinha, Dona Marta, Tuiuti, Caricó, Vila Canoa, Uribu I Pavão pochodzącą od nazw slumsów w Rio de Janerio. Kolekcja ta to osobisty komentarz projektanta do sytuacji najuboższych warstw społeczeństwa brazylijskiego.

Jasne kolory, szorstkie drewno to bowiem elementy, które idealnie opisują domy ludzi, którzy w pogoni za lepszym życiem przenieśli się z prowincji do miasta.

Do impregnacji mebli użyty został nietoksyczny werniks, a wnętrze każdego mebla wyłożono laminatem ze zutylizowanych butelek PET, dzięki temu meble są wytrzymała i łatwe w utrzymaniu. Cała kolekcja tworzy niepowtarzalny klimat kraju Południowej Ameryki.

NEORUSTICA to meble wykonane z desek „po przejściach”, pomalowanych farbami na bazie wody jasnymi kolorami i sklejonych, aby w nowej postaci zyskać kolejne życie.

Źródło: www.dezeen.com

Data dodania: 02.12.2010