Trendy w aranżacji wnętrz zmieniają się prawie tak samo często jak pory roku. Warto o tym pamiętać urządzając swoje mieszkanie i skupić się na rozwiązaniach popularnych długoterminowo. Warunek ten niewątpliwie spełniają panele ścienne, które od lat są chętnie montowane w naszych domach.

To w jaki sposób zaaranżujemy ściany w mieszkaniu, zdecyduje o jego charakterze. Przeglądając magazyny wnętrzarskie możemy nabawić się bólu głowy od mnogości proponowanych rozwiązań. Rynek zasypuje nas bardzo różnorodnymi możliwościami:

Wybór odpowiednich materiałów jest, oczywiście, uzależniony od tego jaki styl i charakter ma mieć nasze mieszkanie. Często spotkanym rozwiązaniem jest wyróżnienie pewnej części ściany lub jednej ze ścian, tak by stanowiła element ozdobny lub optyczne łączenie jej z podłogą:

Panele ścienne nie tylko modne, ale także funkcjonalne

Zastosowanie paneli ściennych ma aspekt nie tylko estetyczny, ale również funkcjonalny. Połączenie tych dwóch elementów może okazać się idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą całkowicie odświeżyć wygląd wnętrza, unikając długotrwałych prac remontowych.

Bardzo popularne są panele z wyczuwalną w dotyku fakturą prawdziwego drewna. Ma to związek z dominującym od pewnego czasu trendem powrotu do naturalnej kolorystyki we wnętrzach. Nic nie wydaje się bardziej bliskie naturze, jak drewniane elementy wykończenia. Jednak montaż prawdziwego drewna na ściany w postaci boazerii jest dość kosztowny i skomplikowany. Rozwiązaniem tego problemu będą panele ścienne, które doskonale imitują drewno, a ponadto są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości.

Panele ścienne montuje się szybko i łatwo, a co najważniejsze nie wymagają od nas cięższych prac remontowych, typu wyrównywanie ścian za pomocą gładzi gipsowych, które to czynności niestety zwykle wiążą się z bardzo dużym bałaganem.

Kolejną zaletą paneli ściennych jest możliwość ukrycia pod nimi nie tylko nierówności, ale i różnego rodzaju instalacji, co jest praktycznie niewykonalne w przypadku innego rodzaju wykończenia ścian.

Nowoczesne rozwiązania: panele ścienne ze strukturą 3D

Producenci paneli śmiało podążają za najnowszymi trendami. Poszerzają swoje aktualne kolekcje o nowe dekory i nowoczesne rozwiązania. Za przykład może posłużyć Prestige Collection marki KRONOPOL, rozszerzona o ciekawe trójwymiarowe struktury.

Panele ścienne marki KRONOPOL wykonane są na bazie płyt LDF (są to płyty o nieco mniejszej gęstości niż płyty MDF, wykorzystywane często do konstrukcji mebli czy HDF, najczęściej spotykane jako baza dla laminowanych paneli podłogowych) i wykańczane dekoracyjną folią. Nowością w ofercie KRONOPOL są panele ścienne powleczone folią o strukturze 3D, która wzmacnia wrażenie autentyczności deski drewnianej – nie tylko wizualnie, ale i w dotyku.

Panele ścienne marki KRONOPOL można układać w dowolny sposób, jodełkę, poziomo, skośnie itp. Za sprawą trójwymiarowej struktury bardzo trudno je odróżnić od naturalnego drewna. Przeznaczone są głównie do wykańczania ścian, ale bez przeszkód mogą być także stosowane na suficie, gdzie mogą znacząco wpłynąć na izolację termiczną oraz akustyczną pomieszczenia.

Panele ścienne to rozwiązanie odpowiednie dla osób, które nie przepadają za pracochłonnymi remontami, ale cenią wysoką estetykę i funkcjonalność aranżacji. Panele ścienne sprawiają nie tylko, że wnętrze wygląda przytulnie i elegancko, ale także nowocześnie i modnie. Sprawdzą się zatem w mieszkaniu każdego, kto nie ma czasu na długotrwały, brudny remont, a pragnie stworzyć piękne wnętrze.

Data dodania: 30.08.2012