Salon może stać się sercem domu jeśli odpowiednio go zaaranżujesz.

Salon, a może jadalnia

W zależności od wielkości pokoju i Twoich potrzeb możesz urządzić swój salon na wiele sposobów. Ważne by jego wystrój stanowił zachętę dla gości i domowników do przebywania w nim. Jeśli dysponujesz wystarczającą ilością miejsca, możesz w pokoju wygospodarować przestrzeń zarówno na stół jadalniany wraz z krzesłami oraz na komplet wypoczynkowy. Do tego zgrabnie dokomponujesz kredens, bądź przeszklony regał.

Zaaranżuj przestrzeń

Jakie powinny być meble, które umieścisz w salonie? Przede wszystkim funkcjonalne. Salon to miejsce, w którym będziesz odpoczywać a także przyjmować gości. Styl w jakim go urządzisz zależy tylko od Ciebie. Obecnie popularnym trendem jest nowoczesny, nieco „geometryczny” styl. Projektanci wnętrz stawiają na proste formy, zdecydowane kolory i solidne materiały.

Kupując na przykład komplet wypoczynkowy warto postawić na skórę, która przetrwa lata. Jest to dobry materiał dla alergików, ponieważ nie gromadzi w sobie kurzu i roztoczy, ponadto nie pochłania wilgoci. Jeśli nie podoba Ci się faktura, bądź nie lubisz skórzanych obić zainteresuj się tkaninami o dużej wytrzymałości i możliwości prania ich z ewentualnych zabrudzeń. Duży wybór elementów kompletu wypoczynkowego znajduje się na stronie www.sofy24.pl. Wybierając konkretny mebel zastanów się nad aranżacją i przeznaczeniem całego pomieszczenia. Jeżeli Twój salon pełni również funkcję sypialni, oczywistym wyborem są sofy rozkładane z funkcją spania. Jeżeli natomiast głównym przeznaczeniem pokoju będą spotkania towarzyskie, a przestrzeń jest wystarczająco duża warto zdecydować się na narożnik, który nie dość, że pomieści komfortowo więcej osób, to wygląda oryginalnie i stylowo.

Jeśli Twój salon jest połączony z jadalnią, eleganckim wyborem będą krzesła przy stole z obiciami dopasowanymi do powlekającej kanapy tkaniny. Staraj się zrównoważyć wystrój pomieszczenia. Jeżeli komplet wypoczynkowy ma kształty brył, jest nowoczesny, ale nieco ciężki w odbiorze postaraj się aby stół, czy kredens były smuklejsze, lżejsze. Dzięki temu cały pokój nie straci optycznie na przestrzeni i nie będzie sprawiał wrażenia przytłaczającego.

Atrakcyjne dodatki

Prawdą jest, że kilka dodatków może zmienić diametralnie wystrój pomieszczenia. Jak je dobierać? Przede wszystkim zwróć uwagę na kolory. Dodatki wyglądają ciekawie jeśli kontrastują z meblami. Dlatego, jeśli na przykład meble w Twoim salonie są w ciemnych barwach, przełam tonację jasnymi zasłonami, obrusem, czy takimi drobiazgami jak świeczka, ramka na zdjęcie, czy zegar.

Pokój jest optycznie większy jeśli jest dobrze naświetlony. Jeżeli więc pomieszczenie znajduje się w miejscu, gdzie światło słoneczne nie dociera w dużym natężeniu warto zainwestować w odpowiednie oświetlenie. Dobrym rozwiązaniem jest lampa z regulacją natężenia. Dzięki temu możemy stworzyć w pokoju odpowiedni dla sytuacji nastrój. Jeśli w pomieszczeniu są masywne regały dobrą opcją jest zainstalowanie halogenowych lampek pod półkami. Po pierwsze będą one dodatkowym źródłem światła, po drugie sprawią, że meble wydadzą się przestronniejsze i lżejsze.

Data dodania: 21.01.2015