Podłogi LVT cieszą się coraz większą popularnością. Nic w tym dziwnego, ponieważ oprócz szerokiej gamy wzorów i kolorów, słyną z wysokiej odporności na uszkodzenia.

Podłogi winylowe najczęściej montuje się przy pomocy specjalistycznego kleju. Przyklejenie posadzki do podłoża wpływa na jej stabilność i trwałość. Jednak w przypadku pomieszczeń o dużym metrażu, gdzie zwykle stosuje się klej “na mokro” – montaż wykładziny LVT powinien zostać wykonany przez fachowców.

Nie tylko dla profesjonalistów

W przypadku pomieszczeń mieszkalnych czy mniejszych lokali komercyjnych, gdzie przestrzeń nie jest narażona na wysokie natężenie ruchu – układaniem wykładziny LVT mogą zająć się osoby z mniejszym doświadczeniem, wybierając do tego celu gotowy system UZIN U 3000.

System UZIN U 3000 to alternatywa dla tradycyjnego kleju. Gotowy do bezpośredniego użycia, jest łatwy w aplikacji, dzięki czemu prace remontowe przebiegną szybko i bez problemów.

Podręczny zestaw

Innowacyjny zestaw UZIN U 3000 występuje w dwóch wielkościach – przeznaczony do stosowania na powierzchni do 60 m2 oraz do 125 m2. W jego skład wchodzi grunt o nazwie UZIN U 3000 Primer oraz dyspersyjny środek przylepcowy UZIN U 3000 RollFix.

Kompletny system UZIN U 3000, oprócz gruntu oraz środka mocującego, zawiera także narzędzia do ich aplikacji: uchwyt do wałków, wałki oraz pędzel służący do nakładania środka na powierzchnię przy ścianach, filarach czy ościeżnicach. W wersji przeznaczonej do mniejszych pomieszczeń (60 m2) w pakiecie znajduje się także jednorazowa folia ochronna oraz duże wiadro.

Wygodny system pracy

Przed rozpoczęciem pracy z systemem UZIN U 3000, niezależnie od tego czy będziemy układać wykładzinę LVT w postaci paneli lub płytek, należy najpierw odpowiednio przegotować podłoże. Jeśli podłoże nie spełnia wymagań odnośnie równości, gładkości i wytrzymałości – konieczne będą prace naprawcze. Aby pozbyć się wszelkich nierówności zaleca się użyć masy niwelującej, która wyrówna podłoże i pozwoli na kontynuację prac remontowych.

Montaż wykładziny LVT rozpoczynamy od zagruntowania powierzchni za pomocą UZIN U 3000 Primer. Na oczyszczone i wyszlifowane podłoże należy zaaplikować metodą “na krzyż” cienką warstwę gruntu (ok. 50 g/m2). Używa się do tego wałka (25 cm/20 mm) dołączonego do zestawu. Czas schnięcia gruntu wynosi od 30 do 45 minut. Nakładanie preparatów z systemu U 3000 przypomina gruntowanie. Dzięki wałkowi można pracować w pozycji stojącej, co dobrze wypływa na nasz kręgosłup.

Za pomocą wałka (25 cm/20 mm) rozprowadzamy po całej powierzchni grunt UZIN U 3000 Primer. Następnie na tak zagruntowaną powierzchnię – za pomocą wałka nylonowego (UZIN 25 cm/6 mm) – rozprowadzamy środek mocujący RollFix (w ilości ok. 80 g/m²). Do nanoszenia preparatu w narożnikach, przy ścianach i elementach pionowych (filary, ościeżnice) najlepiej użyć pędzla.

Po wstępnym odparowaniu UZIN U 3000 RollFix, w momencie kiedy dyspersja będzie przyczepna (czas odparowywania nie powinien być krótszy niż 15 minut), można przystąpić do układania wykładziny. Dla lepszego przytwierdzenia wykładziny do podłoża, po montażu zaleca się jej dodatkowe dociśnięcie, używając przeznaczonego do tego walca, a w obszarach przy obrzeżach – korka dociskowego.

WAŻNE: Montaż wykładziny musi nastąpić w ciągu czasu otwartego preparatu mocującego, który wynosi maksymalnie 2 godziny.

Gotowy system montażowy polecany jest nie tylko do pomieszczeń prywatnych, ale również do montażu wykładzin w mniejszych lokalach użytkowych.

Oprócz sprawnej instalacji i możliwości natychmiastowego użytkowania podłogi po zakończeniu prac – użycie systemu UZIN U 3000 pozwala również na usunięcie paneli LVT bez naruszenia podłoża, dzięki czemu to idealne rozwiązanie w przypadku częstej zmiany wystroju wnętrz.

To, co wyróżnia system UZIN U 3000 od innych tego typu zestawów, to neutralny zapach, zarówno w trakcie, jak i po zastosowaniu. Dodatkowo UZIN U 3000 nie zawiera rozpuszczalników, co czyni go przyjaznym dla środowiska. Ten fakt potwierdza certyfikat EMICODE EC1.

Data dodania: 10.11.2016