W dniach 3-6 września odbyła się 40 – jubileuszowa edycja Międzynarodowych Targów Meblowych w Ostródzie. Na 14 000 m² powierzchni wystawienniczej zaprezentowało się ponad stu wystawców z kraju i zagranicy. Na stoiskach obecne były także firmy zajmujące się aranżacją i projektowaniem wnętrz. Wydarzenie odwiedziło około 10150 gości z Polski oraz Europy Wschodniej.

Na 40. edycji MTM, producenci mieli możliwość przedstawienia najnowszych propozycji kolekcji meblowych potencjalnym partnerom biznesowym. Na ponad stu stoiskach mogliśmy zapoznać się z szeroką ofertą mebli designerskich, ale także tradycyjnych i funkcjonalnych sof, narożników czy komód. Można było także wybierać spośród ogromnej liczby artykułów wyposażenia wnętrz. Po raz pierwszy równolegle z MTM odbyły się dwie dodatkowe imprezy – Arena Inside – Targi Wnętrz oraz AMIA Arena Maszyn i Akcesoriów.

Wydarzenia 40. Targów MTM

Tegorocznej edycji MTM w Ostródzie towarzyszyły dodatkowe imprezy. Pierwsza z nich to Arena Inside – Targi Wnętrz. Inauguracyjna edycja Arena Inside skupiła czołowych producentów oświetlenia, dekoracji, tekstyliów, akcesoriów łazienkowych i wszelkich elementów wyposażenia i dekoracji wnętrz, a także architektów i dekoratorów wnętrz oraz dostawców elementów do wykończenia wnętrz. Druga impreza to również debiutująca na MTM w Ostródzie AMIA Arena Maszyn i Akcesoriów. Ze względu na swoją specyfikę, impreza odbyła się w formule B2B. Zagościli na niej producenci akcesoriów i półfabrykatów do produkcji mebli, przedstawiciele przemysłu tartacznego i obróbki drewna, producenci narzędzi i wyposażenia pomocniczego, dostawcy surowców, łączników, półfabrykatów, elementów wykończeniowych i akcesoriów meblowych.

Podczas trwania targów, a konkretnie na ich półmetku, tradycyjnie odbył się Wieczór Wystawców, podczas którego kapituła Demuth Expo Awards rozdała nagrody tegorocznej edycji MTM. W tym roku nagradzano w trzech kategoriach: najlepsze stoisko, najlepszy mebel tapicerowany, najlepszy mebel skrzyniowy. Imprezę uświetniły występy artystyczne.

Wykłady, panele dyskusyjne, warsztaty

Przez cały czas trwania targów odbywały się również warsztaty i wykłady. Jednak największym zainteresowaniem cieszył się panel zorganizowany przez Ogólnopolską Izbę Gospodarczą Producentów Mebli. Podczas trwania dyskusji można było zaczerpnąć informacji na temat przyszłości handlu meblami.

Trzeciego dnia targów podczas wykładów zorganizowanych przez wydawnictwo Promedia, Jerzy Osik doradzał w sprawach marketingu sensorycznego czy efektywnej sprzedaży w dobie kryzysu. Przedstawiał również najlepsze pomysły na handel na przykładzie konkretnych światowych sklepów z branży wyposażenia wnętrz.

Podczas trwania targów porad dotyczących wykończeń wnętrz udzielali znani z programów telewizyjnych Daniel Wieleba (Wnętrza Daniela) oraz Urszula Kołodziejek-Herman (Dekoratornia).

Targi dla profesjonalistów

Wysoki profesjonalizm i sprawna organizacja sprawiła, że targi zostały pochlebnie ocenione przez wystawców oraz gości zarówno z Polski jak i z zagranicy.

Z aprobatą spotkał się również pomysł ukierunkowania targów na rynek wschodni. W tegorocznej edycji poprzez współpracę z Kaliningradzką Izbą Przemysłowo-Handlową organizatorzy zaplanowali przyjazd ponad stu kupców ze wschodu.

Jedną z zalet targów MTM w Ostródzie, jaką najczęściej wymieniali wystawcy, jest organizacja i pozytywny klimat sprzyjający rozmowom biznesowym.

Organizatorzy zapraszają już teraz na kolejną edycję Międzynarodowych Targów Meblowych w Ostródzie, która odbędzie się jesienią 2014 r.

Data dodania: 19.09.2013