Produkty UZIN należą do jednych z najchętniej wybieranych przez specjalistów. Bardzo dobre parametry techniczne zapewniają lepszy komfort pracy. Najnowsze propozycje również opierają się na tym fundamencie.

 

Nowa specyfikacja produktów pozwala na dłuższe niż do tej pory zachowanie właściwości. Dzięki temu układanie elementów parkietu w dużym formacie, o skomplikowanym wzorze czy w ciasnym i pełnym zakamarków pomieszczeniu jest znacznie prostsze.

Nowe produkty w portfolio UZIN to:

Ulepszona wersja kleju UZIN MK 200 PLUS wydłuża czas pracy do 40 minut. Nie wpływa to jednak na jakość dotychczasowych parametrów takich jak: przyczepność, dobre właściwości wypełniające i tworzenie twardo-elastycznej spoiny. UZIN MK 200 PLUS umożliwia montaż parkietów w wysokich temperaturach oraz przy dużej wilgotności powietrza. Nie zawiera rozpuszczalników ani wody. Jeżeli podczas użytkowania kleju zabrudzona zostanie powierzchnia lakierowanego drewna, w prosty sposób można ją wyczyścić. Klej przeznaczony jest do parkietów tradycyjnych i warstwowych, litych desek podłogowych oraz drewna egzotycznego łączonego na pióro-wpust.

Następna propozycja to jednoskładnikowy klej STP UZIN MK 95 NEU. Jest on przeznaczony do przyklejania najpopularniejszych rozmiarów parkietów. Wydłużony czas otwarcia (do około 50 minut) gwarantuje parkieciarzom odpowiednią ilość czasu na wykonanie wszystkich niezbędnych prac. Ulepszona formuła kleju pozwala na jeszcze większe bezpieczeństwo podczas układania parkietów o dużym formacie, które łączone są na pióro-wpust. Można go rozprowadzić w bardzo łatwy sposób, a do tego gwarantuje dobrą stabilność, przyczepność oraz chłonność. Nie wydziela zapachów ani nie zawiera rozpuszczalników.

Do godziny wzrósł czas na zużycie dwuskładnikowego kleju poliuretanowego do parkietów UZIN MK 92 S. Jest to możliwe dzięki udoskonalonej recepturze, która bazuje na wszystkich pozostałych cechach uniwersalnego kleju UZIN MK 92 S. Tak długi czas otwarcia z pewnością ułatwi pracę parkieciarzom układającym skomplikowane wzory. Dzięki temu fachowcy nie będą zmuszeni do nerwowego spoglądania na zegarek podczas montażu. Dodatkowo zwiększono opakowanie kleju – od teraz dostępny jest w wersji 12 kg.

Grunt powinien schnąć jak najszybciej, dlatego liczy się każda dodatkowa minuta czasu pracy. Nowy, epoksydowy, dwukomponentowy środek gruntujący na bazie wodnej – UZIN PE 420 – znacznie ułatwia dalsze działania. Zaledwie po upływie 2-4 godzin możliwe jest rozpoczęcie kolejnych prac. Znajdzie on zastosowanie pod wszystkie kleje PU i STP. Wzmacnia do tego wierzchnią warstwę jastrychu oraz dodatkowo zwiększa jego wytrzymałość na ścieranie.

Data dodania: 15.09.2015