Z Anną Konarską, prezesem firmy Multicontract, krótko o zeszłorocznym debiucie i planach firmy na kolejne sezony rozmawialiśmy podczas tegorocznej edycji targów Budma.

Jak ocenia Pani tegoroczne targi?

Anna Konarska: Udział w poprzedniej edycji Budmy miał dla nas wymiar prestiżowy. W zeszłym roku chcieliśmy, jako nowy podmiot na polskim rynku, zaprezentować swoją ofertę i zakres działania. Tegoroczna edycja zaskoczyła nas znacznie większą frekwencją. Co w zasadzie nie powinno dziwić, ponieważ odwiedzili nas zarówno klienci, których zaufanie już zdobyliśmy, jak i nowe osoby zainteresowane ofertą.

Jak z perspektywy roku działalności ocenia Pani działalność firmy Multicontract?

A.K.: Rok 2015 był dla nas bardzo owocny. Jesteśmy zadowoleni z tego, co osiągnęliśmy zarówno jeśli chodzi o sprzedaż, jak i pozyskanie stałych odbiorców. Zakładaliśmy wzrost obrotu o 100 proc., udało się osiągnąć zdecydowanie więcej. A wszystko to dzięki zgranemu zespołowi, który spisał się na 6 z +.

Jaka jest aktualnie Państwa oferta?

A.K.: W ofercie dla dystrybutorów mamy aktualnie panele winylowe i płytki dywanowe. Polacy dużo podróżują i głównie u naszych zachodnich sąsiadów widzą winyle w restauracja, hotelach i domach. W związku z tym coraz częściej trafiają do nas i dopytują o możliwość ich montażu u siebie w mieszkaniu. Naszą rolą jest przekazanie im wszystkich informacji o zaletach tego rozwiązania i ich wyższości nad panelami z marketu za kilkanaście złotych.

Proszę uchylić  rąbka tajemnicy  i opowiedzieć o planach rozwoju firmy

A.K.: Nadal poszukujemy partnerów handlowych w kraju. Skupiamy się aktualnie na dużych ośrodkach, które są zagłębiami inwestycji. Mam na myśli głównie Warszawę, Kraków, Wrocław, Katowice i Trójmiasto. To tam znajdują się główni odbiorcy płytek dywanowych, które z uwagi na łatwość montażu i transportu mają coraz szersze zastosowanie, wypierając wykładzinę z rolki. Ponieważ mamy swoje ekipy montażowe jesteśmy w stanie wesprzeć naszych partnerów. Od początku roku intensywnie pracujemy nad rozwojem sieci dystrybucji naszych produktów.

Data dodania: 25.02.2016