Sezon targowy Tabelaofert.pl – organizator Targów Mieszkaniowych i Aranżacji Wnętrz – rozpoczęła od imprez w Poznaniu i Łodzi, na których wystawiało się łącznie około 180 firm, a liczba odwiedzających przekroczyła 15 tysięcy.

Poznańska edycja imprezy przyciągnęła do Hali Arena 9150 osób – odwiedzający mogli zapoznać się z szeroką ofertą deweloperów, instytucji finansowych udzielających kredytów mieszkaniowych oraz producentów wyposażenia wnętrz.

Wśród imprez towarzyszących na szczególną uwagę zasługiwały warsztaty „7 kroków do własnego M”:

Ceny mieszkań będą stabilne

Spore zainteresowanie targami mieszkaniowymi sugeruje, że rynek po niedawnej zapaści znów zaczyna się odbudowywać.

Trendy w aranżacji wnętrz

W wiosennej edycji reprezentacja firm z sektora wyposażenia wnętrz w Poznaniu było mniej liczna niż podczas jesiennych targów. Udało nam się jednak porozmawiać z wystawcami o nowościach w ich ofertach oraz poznać ich zdanie na temat trendów obowiązujących w aranżacji wnętrz w 2011 roku.

W tym roku w tkaninach mają przeważać trendy naturalne:

Na Targach Mieszkaniowych w Poznaniu swoją najnowszą ofertę przedstawiała także firma Meblobuk – producent mebli kuchennych.

Jak tłumaczy Pani Ewa, trendy w meblach kuchennych zawsze są kształtowane gustami klientów:

Jedną z targowych ciekawostek był też produkt prezentowany przez firmę Colour Glass – panele ze szkła hartowanego, robione na wymiar do kuchni klienta.

Płytki są odporne na uderzenia, montuje się je szybko i nie trzeba zatrudniać do tego fachowców. Wymiary szklanych paneli są praktycznie nieograniczone – producent może nawet wyprodukować kafelki o długości trzech metrów i szerokości 1,2 metra.

Trudniejszy 2010 rok, lepsze perspektywy na 2011

Firmy z branży wyposażenia wnętrz, podobnie jak inne uzależnione od segmentu budowlanego, mają za sobą nieco gorszy rok. W jaki sposób walczyły z kryzysem i jak widzą swoje perspektywy obecnie?

Targi Mieszkaniowe i Wyposażenia Wnętrz odbywają się w siedmiu miastach Polski: w Poznaniu, Łodzi, Krakowie, w Gdańsku, Warszawie, Wrocławiu i Gdyni.

Data dodania: 11.03.2011