UZIN wprowadził na rynek ulepszoną wersję masy szpachlowej UZIN NC 182 NEW. Dzięki nowej formule czas schnięcia został skrócony do jednej godziny, nawet w niskich temperaturach. Masa ma także gładszą konsystencję.

Ulepszona masa szpachlowa marki UZIN jest wytrzymała, drobnoziarnista i szybko wiążąca. Można ją aplikować bez ograniczeń grubości warstwy. Ma bardzo szerokie zastosowanie, choć używa się jej głównie jako masy naprawczej do prac parkieciarskich i wykładzinowych. Można za jej pomocą wypełnić ubytki w jastrychach lub betonie, a także wyrównać miejscowo powierzchnię. Sprawdzi się także przy naprawie schodów czy podestów. Znajdzie zastosowanie również przy szpachlowaniu posadzek z wodnym ogrzewaniem podłogowym.

Ulepszona konsystencja UZIN NC 182 NEW poprawia plastyczność produktu, co sprawia, że komfort pracy z tym produktem jest wyższy. Z uwagi na zastosowanie drobnego ziarna, masa po wyschnięciu tworzy jednorodną, gładką powierzchnię. Nie odznacza się nawet na bardzo cienkich wykładzinach.

Ważne są także jej parametry ekologiczne. Nowa masa posiada klasę emisyjności EC 1R PLUS oraz została wyróżniona znakiem „Błękitny Anioł”.

Masę można stosować zarówno na nowe, jak i stare jastrychy cementowe, anhydrytowe, ksylolitowe, beton oraz szczelne podłoża mineralne. Można jej również używać na nowe płyty wiórowe V 100 lub OSB, a także na stare podłoża z silnie przywartymi wodoodpornymi resztami klejów i mas szpachlowych.

Parametry techniczne:

  • Zużycie: ok. 1,5 kg/ m2 na 1 mm grubości warstwy
  • Brak ograniczeń grubości warstwy
  • Czas schnięcia: po 25 minutach można chodzić po masie, po 60 minutach uzyskuje się całkowitą suchość i możliwość układania podłogi
  • Drobne ziarno, niewidoczne miejsca przykładania szpachli
  • Znak ekologiczny „Błękitny Anioł”
  • Klasa emisyjności: EC 1R PLUS

Data dodania: 29.03.2013