Epidemia koronawirusa daje się we znaki już niemal każdej branży. Cierpią na tym zarówno małe przedsiębiorstwa, jak i duże firmy, które zmuszone są zrezygnować z dochodowych interesów. Nie ominęło to niestety i Międzynarodowych Targów Poznańskich, na których co roku odbywają się targi BUDMA.

BUDMA, czyli Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury, to największe targi budowlane w Europie Środkowo-Wschodniej. Są miejscem spotkań producentów oraz dystrybutorów nowoczesnych technologii i materiałów budowlanych z przedstawicielami handlu, architektami, wykonawcami i inwestorami. Przez cztery dni prezentowane są oferty produktowe i usługowe niemal 1000 firm z Polski oraz zagranicy.

W związku z obecną sytuacją na świecie, grupa MTP podjęła decyzję o przeniesieniu terminu targów. Po raz pierwszy odbędą się one nie w lutym, a w dniach 23-26 listopada 2021 roku. Zmiana terminu nie oznacza jednak braku kontaktu z branżą – na termin, w którym planowo miały odbyć się targi (2-5.02.2021 roku), przewidziano konferencje on-line: Forum Gospodarcze Budownictwa „BUILD 4 FUTURE” oraz Forum Designu i Architektury „D&A”.

Dzięki tej zmianie pojawiły się także pewne korzyści dotyczące listopadowej edycji. Decyzja o przeniesieniu targów BUDMA oraz WINDOOR-TECH pozwoliła na wzbogacenie ich tematyki o ofertę Targów Branży Szklarskiej GLASS, a także Targów Branży Kamieniarskiej STONE.

[MSW]

Data dodania: 18.11.2020