Firma Roca oferująca produktu do wyposażenia łazienki, promuje koncept tzw. łazienki dostępnej, czyli uniwersalnej przestrzeni odpowiedniej zarówno dla dzieci, kobiet w ciąży, osób starszych i z ograniczoną sprawnością ruchową.

Przemyślany projekt na pierwszym miejscu stawia wygodę codziennego użytkowania i sprawdza się w momentach niedyspozycji osób zdrowych. Łazienka dostępna nie musi być „szpitalna” to miejsce wygodne, bezpieczne i ładne.

Istnieje wiele sytuacji, kiedy funkcjonalność i komfort wnętrza zostają wystawione na próbę. Obecność w mieszkaniu małych dzieci, kobiet spodziewających się potomstwa, osób starszych i tych z ograniczoną sprawnością ruchową wymaga, aby łazienka była dopasowana do potrzeb wszystkich domowników. Projekt łazienki przechodzi test użyteczności również w sytuacji chwilowej niedyspozycji jej użytkowników, np. w czasie rekonwalescencji po wypadku czy operacji. Wówczas, poprzez różnego rodzaju udogodnienia, wnętrze powinno wręcz pomagać w zabiegach związanych z pielęgnacją ciała.

Firma Roca ma w swoim portfolio serię produktów sygnowanych nazwą Dostępna Łazienka. Wśród nich funkcjonalne umywalki dostosowane do osób jeżdżących na wózkach inwalidzkich, stojący kompakt WC, będący kompletnym rozwiązaniem dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej oraz brodzik pozwalający na zlicowanie go z podłogą i zapewniający osobie korzystającej z prysznica swobodny dostęp do niego. W ofercie Roca znajdują się także przydatne siedziska, uchwyty i poręcze.

Data dodania: 29.07.2014