Cozy Floor to niskoemisyjny system powłok podłogowych marki Tikkurila. Ma on pomagać w utrzymaniu dobrej akustyki i jakości powietrza we wnętrzach.


System przeznaczony jest do obiektów komercyjnych i publicznych, takich jak szkoły, przedszkola, szpitale i biura. Producent podkreśla funkcjonalność i wytrzymałość produktu, a przy tym odporność na ścieranie, uderzenia i odbarwienia.

System posiada możliwość barwienia. W jego palecie znajduje się szeroka gama kolorów, która umożliwia dopasowanie produktu do każdego stylu wnętrza. Powierzchnia nim pomalowana jest gładka i lekko matowa, a zarazem łatwa w czyszczeniu. Dzięki temu na dłużej zachowuje niezmienny wygląd.

Umożliwia też redukcję hałasu w pomieszczeniach, a dzięki temu pomaga w zachowaniu odpowiedniej akustyki. Jednocześnie produkt spełnia założenie marki, jakim jest dbałość o środowisko i poprawa jakości powietrza. Świadczy o tym klasyfikacja M1 dla niskoemisyjnych materiałów budowlanych.

 

Cozy Floor, źródło: Tikkurila

W ofercie znajdują się dwa rodzaje systemu:

  • Cozy Floor zapewniający jednolite matowe wykończenie
  • Cozy Floor Mosaic do stosowania z płatkami dekoracyjnymi Mosaic Flakes, które umożliwiają tworzenie wzorów do komercyjnych wnętrz

W skład każdego z nich wchodzi bezzapachowy, wodorozcieńczalny lakier gruntujący Fontefloor EP Primer uszczelniający betonowe podłoże oraz warstwa właściwa Temafloor PU Flex Color.

Jako warstwa nawierzchniowa systemu sprawdzi się odporny na promieniowanie UV lakier Fontefloor PU Matt. Posiada on bardzo dobre właściwości kryjące i jest dostępny w szerokiej palecie barw.

Do systemu Cozy Floor Mosaic należy zastosować wodorozcieńczalny lakier do barwienia na posadzki dekoracyjne Fontedur FL Matt.

[KK]

Data dodania: 04.12.2019