Cieszące się coraz większym zainteresowaniem niestandardowe rozmiary paneli laminowanych skłoniły projektantów firmy Witex do stworzenia kolekcji Ariosa – paneli eleganckich, odpornych i bardzo długich.

Długość panela w nowej kolekcji Ariosa wynosi aż 1845 mm (przy szerokości 188 mm). Wrażenie drewnianej podłogi potęgują dodatkowo czterostronne v-fugi, które imitują krawędzie litych desek.

Nowa kolekcja występuje w bogatej gamie dekorów oraz charakteryzuje się wyczuwalną strukturą powierzchni. Z myślą o klasycznie urządzonych pomieszczeniach Witex stworzył dekory w tradycyjnej kolorystyce np. Dąb Kremowy, Dąb Cynamonowy, Dąb Espresso, Dąb Kamienny. Ciemne wnętrza rozjaśnią dekory Dąb Śniegowy i Dąb Vanilla, a w stylistykę nowoczesnego mieszkania dobrze wkomponuje się Dąb Nutmeg i Wenge Kakaowy.

Podłogi z kolekcja Ariosa montowane są w bezklejowym systemie łączenia LocTec Pro. Panele laminowane z tej linii mają klasę ścieralności AC5, klasę użyteczności 23 dla pomieszczeń mieszkalnych i 33 dla miejsc użyteczności publicznej. Dodatkowo wyróżniają się 12-milimetrową grubością.

Kolejnym atutem kolekcji Ariosa jest zastosowana w niej wodoodporna płyta nośna Aqua-Protect, która zapewnia lepszą ochronę przed wilgocią.

Witex udziela na panele z kolekcji Ariosa 15 lat gwarancji w pomieszczeniach mieszkalnych i 5 lat gwarancji w pomieszczeniach publicznych.

Metr kwadratowy tej podłogi kosztuje 125,90 złotych.

Data dodania: 11.04.2011