Jak wyglądała Kopenhaga pięćdziesiąt lat temu? Czy zmieniła się nie do poznania? Nowoczesną i klasyczną architekturę Kopenhagi będzie można obejrzeć na festiwalu CphADD.

W tym roku z okazji 10. rocznicy budowy mostu Oresund, festiwal poświęcony będzie architekturze transgranicznego obszaru Oresund.

Temat przewodnim tegorocznej imprezy, która odbedzie się w dniach 10-12 września będzie zrównoważony rozwój. Goście będą mogli zobaczyć wiele projektów opartych na tej idei, które znajdują się po obu stronach Oresund. Na przykład projekt mieszkalny „bo01″ w porcie w Malmö, w którym największy nacisk położono na życie zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju oraz alternatywne źródła energii. W Kopenhadze natomiast będzie można wziąć udział w wycieczce rowerowej z przewodnikiem po niektórych z nowych inwestycji opartych na zasadzie zrównoważonego rozwoju lub obejrzeć most Oresund z brzegu rzeki.

Po raz piąty Wonderful Copenhagen i inne organizacje biorące udział w festiwalu organizują imprezę, która umożliwia odwiedzającym udział w niezwykłych wydarzeniach. Wstęp na festiwal jest wolny.

Festiwal warty jest odwiedzenia chociażby ze względu na to, że kopenhaska architektura lat 50. i 60. stanowi wzór dla współczesnych architektów.

Data dodania: 31.08.2010