UNILIN – jako pierwszy producent podłóg laminowanych, drewnianych oraz luksusowych podłóg winylowych, zdobywając certyfikat EU Ecolabel, udowadnia, że jego produkty są bezpieczne dla zdrowia i powstają z uwzględnieniem potrzeb środowiska.

Wyróżnione podłogi laminowane: Pergo, Quick-Step i Balterio zostały docenione po raz drugi. Za pierwszym razem był to certyfikat Nordic Swan. Tegoroczne wyróżnienie przyznawane jest wyłącznie produktom przyjaznym dla środowiska, które spełniają wszystkie standardy ekologiczne podczas całego cyklu życia: od pozyskania surowców aż po proces produkcji, dystrybucji i utylizacji.

Celem przyznania odznaczeń jest informowanie i uświadamianie konsumentów o tym, jak wybór danego produktu wpłynie na zdrowie i otoczenie. Kryteria, które musi spełnić, precyzowane są przez organizacje pozarządowe, parlamenty krajów członkowskich, przedstawicieli przemysłu, środowisk akademickich i organizacji konsumenckich. Są one jednak dużo bardziej restrykcyjne niż obowiązujące przepisy ogólne.

 [NS]

Data dodania: 21.02.2018