Istotą odpowiednio zaaranżowanej powierzchni jest zawsze wybór odpowiednich materiałów wykończeniowych. Firma Libet proponuje zastosować na otwartej przestrzeni proste i wyraziste płyty Innovatio z linii Monocolor lub Colormix. Wyróżniają się one trwałością i wytrzymałością, a także zapewniają estetyczny wygląd.

Płyty firmy Libet mogą być użyte w nowoczesnych projektach architektonicznych, które podkreślają minimalizm. Struktura szczotkowanego betonu zapewnia unikalny design. Jego uzupełnieniem jest kolor antracytowy lub pergaminowej bieli. Specjalna technika barwienia gwarantuje, że płyty z linii Monocolor posiadają identyczną głębię koloru na każdym elemencie.

Minimalizm najlepszym rozwiązaniem

Zupełnie inny efekt osiągnięto w produktach z linii Colormix. Odmienny sposób mieszania kolorów pozwolił na uzyskanie intrygujących melanży w odcieniu popielatym. Minimalistyczne warianty kolorów są zaletą płyt Innovatio. Dzięki temu sprawdzą się zarówno w przestrzeni publicznej, jak i na prywatnej posesji np. w ogródku. Wymiary każdej z płyt to 80 cm długości i 20 cm szerokości.

Nie straszna zima czy lato

Płyty firmy Libet oprócz wyrazistych barw i estetycznego wyglądu wyróżniają się również dobrymi parametrami technicznymi oraz właściwościami. Wysokiej jakości materiały i zastosowane przez producenta zabezpieczenia sprawiają, że płyty są wytrzymałe, trwałe, a także odporne na działania czynników atmosferycznych. Dotyczy to opadów deszczu czy zarówno niskich, jak i wysokich temperatur.

Płyty mają oznaczenie ALS, które potwierdza, że posiadają specjalny system impregnacji, zmniejszający nasiąkliwość betonowej nawierzchni. Takie rozwiązanie w połączeniu z regularną pielęgnacją w znacznym stopniu eliminuje prawdopodobieństwo powstania trwałych plam oraz nieestetycznych wykwitów na ich powierzchni.

 [RAK]

Data dodania: 22.11.2015