Michał Warykiewicz, młody polski projektant wygrał 4. edycję międzynarodowego konkursu dla młodych dizajnerów – Jump the Gap – organizowanego przez firmę Roca. W finale znalazły się także dwie inne prace z Polski.

Zwycięska praca Michała Warykiewicza zawiera projekt obrotowego prysznica „In&Out”. Natrysk obraca się o 180 stopni zmieniając się z wersji łazienkową na ogrodową, która np. przyda sie w upalne dni. Ściany prysznica zbudowane są z ciekłokrystalicznego szkła, które można zmatowić na żądanie. Urządzenie wykorzystuje wielowarstwowość materiału, która ma wpływ na współczynnik przenikania ciepła. Filary IN & OUT Shower są izolowane i uszczelniane na stykach ze ścianami. Natomiast dzięki zastosowaniu silnika hydraulicznego obrót przy zmianie trybu prysznica jest ledwo odczuwalny.

Michał Warykiewicz jest absolwentem wydziału architektury Politechniki Krakowskiej. Będzie mógł nawiązać współpracę z Roca Design Departament i stworzyć pełnowymiarową makietę swojego projektu, który będzie zaprezentowany podczas wystawy 100% Design. Otrzymał również nagrodę w wysokości 5000 euro.

Wśród jedenastu finalistów znaleźli się także trzej inni Polacy – Katarzyna Hryniewiecka i Sylwester Szymański z projektem MIST oraz Agata Trybus – praca Watersite.

Konkurs Jump the Gap skierowany jest głównie do studentów dla studentów sztuk pięknych oraz młodych projektantów i architektów, którzy nie ukończyli 35. roku życia. Organizator – firma Roca – stawia sobie za cel wspieranie utalentowanych designerów z całego świata i rozsławienie ich na światowym rynku.

Data dodania: 25.11.2011