ISOVER stworzył narzędzie umożliwiające zaprojektowanie dociepleń budynków zgodnie z najwyższymi standardami budownictwa.


Strefa Projektanta składa się z materiałów i plików do pobrania wspomagających projektowanie przegród budynku przy stosowaniu izolacji z wełny mineralnej szklanej i skalnej ISOVER. W jej skład wchodzą VADEMECUM PROJEKTOWANIA oraz BIBLIOTEKA BIM.

VADEMECUM PROJEKTOWANIA dotyczy zagadnień związanych z ochroną cieplną i wilgotnościową, ochroną przed hałasem, bezpieczeństwem pożarowym i zrównoważonym budownictwem dla wszystkich aplikacji ISOVER. Narzędzie zawiera informacje na temat wymogów rozwiązań stawianych dla takich przegród jak ściana zewnętrza, ściana wewnętrzna, dach skośny, dach płaski czy konstrukcje drewniane. W VADEMECUM znajduje się również biblioteka detali CAD, przypisanie produktów do danej przegrody (aplikacji) oraz ogólne wytyczne projektowo-montażowe.

BIBLIOTEKA BIM zawiera pliki produktów (takich jak wełna szklana i wełna skalna do zastosowań w budownictwie i przemyśle, membrany czy folie), a także rozwiązań izolacyjnych przegród budowlanych. Znajdziemy w nich m.in. takie informacje, jak termika, akustyka czy ochrona przeciwpożarowa danego elementu budowlanego.

Narzędzie oraz więcej informacji znajduje się pod adresem www.strefa-projektanta.pl.

 

źródło: ISOVER

[KK]

Data dodania: 17.05.2019