Blisko 1000 wystawców, ponad 150 zgłoszonych nowości produktowych, 42 Złote Medale MTP, 100 konferencji i wydarzeń branżowych, 46 000 targowych gości. Do historii przeszła 27. edycja Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury Budma.

Podczas targów w Poznaniu odbyło się jedno z najważniejszych wydarzeń branży parkieciarskiej 2018 roku – Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Młodych Parkieciarzy. Zawody były jednocześnie kwalifikacjami do Mistrzostw Europy w Mińsku. Wykonane podczas mistrzostw prace były zaliczane do egzaminu na dyplom czeladnika lub mistrza w zawodzie parkieciarz. W szranki stanęli zawodnicy z Polski, Białorusi, Niemiec, Czech i Ukrainy. Mistrzem Polski został Michał Lipiński, II miejsce zajął Kacper Widawski, a III Karol Wolnowski. Mistrz i wicemistrz będą reprezentować rodzimych parkieciarzy w Mińsku. W strefie zorganizowanej przez Stowarzyszenie Parkieciarze Polscy nie zabrakło pokazów i prezentacji najnowszych technologii i produktów. Odbyło się również otwarte szkolenie dla rzeczoznawców.

Polskie Stowarzyszenie Posadzkarzy po raz kolejny zorganizowało w trakcie targów Mistrzostwa Polski Montażu Wykładzin. W zawodach wzięło udział 6 posadzkarzy, którzy mieli do wykonania wzór z elastycznej wykładziny PVC oraz montaż wykładzin tekstylnych. I miejsce zajął Wojciech Dąbek z firmy Centrum Technologii Podłóg „Dąbek” z Opola, II Michał Wojcieski z warszawskiej firmy M-Floors, a III reprezentant warszawskiej firmy BR Wykładziny – Maciej Dacewicz.

Na targach zadebiutował Polski Związek Handlu i Usług Branży Pokryć Podłogowych. Tomasz Urbański,  prezes związku oraz  Przemysław Sołtysiak członek Rady Konsultacyjnej, w trakcie wystąpienie przedstawili nowatorski program szkoleń zawodwoch. W gorącej dyskusji wzięli udział zarówno przedstawiciele film produkcyjnych, jak i wykonawczych.

4 targowe dni wypełnione był także wydarzeniami dla architektów i projektantów – 1 metr dla architekta, Design 4 Senses, II Forum Gospodarcze Budownictwa i Architektury; zmaganiami uczniów szkół zawodowych o profilu budowlanym w konkursie Złota kielnia oraz Mistrzostwami Polski Młodych Dekarzy. Dla zainteresowanych stolarką budowlaną zorganizowano pokazy narzędzi, akcesoriów i systemów montażowych w ramach 3 edycji Monteriady. W tym roku na Budmę powróciły także targi maszyn Intermasz.

Przedstawiciele Międzynarodowych Targów Poznańskich już dziś zapraszają na 28. edycję Budma, która obędzie się w dniach 05-08.02.2019 r. w Poznaniu. [AW]

Data dodania: 12.02.2018