Baltic Wood zaprezentował najnowszą kolekcję sześciu podłóg ręcznie postarzanych – Timeless Collection™. Dębowe deski mają ręcznie wykańczaną powierzchnię i są pokryte olejem naturalnym. Kolekcja jest dostępna w Limitowanej Sieci Sprzedaży.

Podłogi z nowej artystycznie postarzanej kolekcji Baltic Wood noszą działające na wyobraźnię nazwy: Bursztynowa Komnata, Czarodziejskie Zaklęcie, Dzwon z Notre Dame, Historie Kolonialne, Sekrety Werony i Sen Starego Malarza.

Efekt postarzania osiągnięto dzięki heblowaniu, szczotkowaniu, charakterystycznym zacięciom, efektowi „kornika” czy czterostronnej ręcznie wykonanej fazie. Występują w selekcji rustykalnej i modnej kolorystyce – od białawej, przez bursztynową, po niemal czarną.

Deski mają trójwarstwową konstrukcję i posiadają certyfikat FSC®, który gwarantuje, że zostały wykonane z drewna pochodzącego wyłącznie ze sprawdzonych źródeł. Montaż jest prosty – opiera się na klasycznym bezklejowym złączu BalticLOC™. Podłogi można stosować także na instalacji ogrzewania podłogowego.

Seria Timeless Collection™ dostępna jest tylko w Limitowanej Sieci Sprzedaży. Lista punktów znajdujących się w tej sieci znajduje się na stronie internetowej Baltic Wood.

Data dodania: 11.07.2013