UZIN wprowadził na rynek nowość – profesjonalny system izolacji podłoża przed wilgocią resztkową. Rozwiązanie to złożone jest z trzech prostych w aplikacji produktów, które pozwalają przyspieszyć prace wykonawcze i gwarantują pewny efekt zabezpieczenia podłogi.

Najnowszy system odcinający wilgotność podłoża UZIN HydroBlock to rozwiązanie, które cechuje szybkość, łatwość i ekologia. Całość nowo opracowanego rozwiązania składa się z trzech produktów: dwóch szybkoschnących gruntów dyspersyjnych UZIN Hydro Primer 1 i UZIN Hydro Primer 2 nakładanych warstwa po warstwie oraz cementowej masy szpachlowej UZIN Hydro LevelStar.

Doskonale przemyślany układ warstw dedykowanych na podłoża cementowe skutecznie odcina wilgotność resztkową aż do 5% CM, a w przypadku podłóg ogrzewanych nawet do 2,5% CM. Nowe rozwiązanie UZIN pozwala w zaledwie trzech łatwych krokach stworzyć warstwę odcinającą wilgotność podłoża. Dzięki temu nie trzeba oczekiwać na odparowanie wilgoci z powierzchni i szybko przejść do etapu układania podłogi.

Odcinanie wilgoci w trzech krokach

Zabezpieczanie podłoża należy zacząć od gruntowania za pomocą gotowych do użycia preparatów dyspersyjnych – żółtego UZIN Hydro Primer 1, a następnie niebieskiego UZIN Hydro Primer 2. Produkty te można szybko i sprawnie nałożyć za pomocą wałka pluszowego z nylonowym włosiem. Grunt żółty posiada bardzo krótki czas schnięcia, po którego upływie można już nanosić grunt niebieski UZIN Hydro Primer 2. W tym przypadku czas schnięcia jest nieco dłuższy i wynosi 12 godzin. W ten sposób już po upływie 13 godzin można przystąpić do wylewania ostatniej warstwy, czyli masy szpachlowej UZIN Hydro LevelStar. Aby uzyskać oczekiwany efekt odcięcia wilgotności, należy rozprowadzić warstwę masy UZIN Hydro LevelStar o grubości co najmniej 3 mm, która już po 18 godzinach schnięcia uzyskuje gotowość do układania wykładzin. Taka systemowa izolacja skutecznie chroni okładzinę podłogową przed wilgotnością podłoża, a dodatkowo jest odporna na wilgoć o odczynie zasadowym.

Przyjazny dla wykonawcy i środowiska

System izolacji UZIN HydroBlock to doskonała alternatywna dla produktów opartych na żywicy epoksydowej ze względu na większą łatwość i ekonomiczność stosowania, lecz także bardziej przyjazny charakter dla zdrowia i środowiska. Masa UZIN Hydro LevelStar cechuje się niewielkim zużyciem 4,8 kg/m2 przy warstwie 3 mm i posiada kod GISCODE ZP1, co oznacza, że zawiera ograniczoną ilość szkodliwych chromianów zgodnie z TRGS 613. We wszystkich komponentach systemu UZIN HydroBlock wzięto pod uwagę ludzkie zdrowie, ekonomię, łatwość stosowania oraz kwestie ochrony środowiska. Opakowania wszystkich produktów wchodzących w skład systemu zostały wykonane z nadających się do recyklingu materiałów.

Data dodania: 13.10.2022