W lipcu na Węgrzech odbyła się kolejna edycja Festiwalu Drewna. To spotkanie dla miłośników i pasjonatów tego materiału oraz okazja do wspaniałej zabawy na łonie natury.

Festiwal odbywał się na terenie malowniczego miasteczka Kapolcs, gdzie jego uczestnicy zakwaterowani byli w odnowionych, prawie stuletnich budynkach gospodarczych. Pomieszczenia te nie były jednak tylko miejscem wypoczynku. Program festiwalu przewiduje wykonywanie instalacji, rzeźb i innych konstrukcji z drewna, a niektóre z nich musza być wykonywane pod dachem, dlatego budynki stawały się także miejscem pracy.

Wood Festival to oprócz dobrej zabawy miejsce, w którym odbywa się zacięta walka. W tym roku pięćdziesięciu studentów z dwunastu uczelni walczyło o możliwość zaprezentowania swojej pracy podczas wystawy Kapolcs Valley of Arts Festival. Z 10 kilometrów desek, w tydzień mieli przygotować drewniane instalacje i zachwycić nimi gości festiwalu.

Pierwszy Wood Festival odbył się w 2009 roku i wtedy studenci kierunków związanych z projektowaniem, którzy brali udział w konkursie mieli do dyspozycji tylko kilometr desek do stworzenia instalacji. Z roku na rok konkurencja jest coraz większa, dlatego organizatorzy podnieśli poprzeczkę.

Dla gości organizatorzy przygotowali szereg prezentacji, dyskusji, koncertów, pokazów filmowych. Zaproszono także znanych architektów, grafików i profesorów uniwersyteckich.

Data dodania: 28.07.2011