Remontuję mieszkanie i zerwałam znajdującą się w pokoju starą wykładzinę. Na podłożu został klej od wykładziny. Wyrównywanie tego wszystkiego byłoby zbyt czasochłonne i kosztowne, a chciałabym położyć panele. Czy można to zrobić bez całkowitego zdzierania pozostałości kleju?

Jeżeli nierówności nie przekraczają dwóch milimetrów i są punktowe, to można przy zastosowaniu odpowiednio grubego podkładu, położyć panele bez specjalnego wyrównywania podłoża.

Najpopularniejsze podkłady dobrze wyrównujące podłoże mają pięć lub sześć milimetrów grubości.

Koniecznie trzeba jednak zwrócić uwagę na to, czy producent paneli, które będziemy chcieli zastosować, nie zastrzega w warunkach gwarancyjnych, że nie wolno do nich stosować podkładów grubszych niż 3 mm. Jest to podyktowane ostrożnością ponieważ im grubszy podkład, tym odkształcenie miejscowe będzie wyższe, co może niekorzystnie wpływać na łączenia paneli, a nawet doprowadzić do ich pęknięcia. Kładąc pod panele grubszy niż zalecany przez wytwórcę podkład, możemy więc stracić na nie gwarancję.

W przypadku, gdy nierówności są większe niż 2 mm, niestety trzeba będzie usunąć pozostałości kleju.

Data dodania: 24.10.2012

Info o ekspercie

Ekspert myfloor.pl

Ekspert myfloor.pl

Doświadczenie naszej redakcji przekute w odpowiedzi na pytania czytelników.

Zadaj pytanie

Dbamy o Twoją prywatność. Administratorem danych osobowych podanych w formularzu będzie BLUE OCEAN Artur Hankiewicz, ul. Św. Michała 73, 61-005 Poznań, NIP: 5732283388. Podane dane będą przetwarzane w celu odpowiedzi na pytanie. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.