Urządzenie małego mieszkania nie jest łatwe. Projektanci wnętrz sugerują, że posiadacze niewielkiego metrażu powinni postawić na styl minimalistyczny, jasne kolory i funkcjonalne meble. A czy może być coś bardziej użytecznego niż kompaktowe biurko?

O meblach kompaktowych pisaliśmy już wielokrotnie. Dzisiaj natomiast przedstawimy dwa bardzo ciekawe projekty wielofunkcyjnych biurek. Co mają do zaoferowania współcześni projektanci? O tym poniżej!

Wszystko w jednym bagażu

Projektanci, którzy stanęli przed zadaniem stworzenia miejsca pracy w małym mieszkaniu podzielili się na dwie grupy. Jedni zdecydowali się na projekty jak najmniejsze, inni pomyśleli o przenośnych „stacjach” biurowych Do drugiej grupy z pewnością należą japońscy designerzy, którzy wymyślili Trunk Station.

Zamknięte Trunk Station wyglada jak duża czerwona walizka na kółkach. Kiedy ją otworzymy, zobaczymy jednak, że to nic innego niż przenośne miejsce do pracy. W środku walizki zamontowano bowiem półkę pod laptopa oraz regały na najpotrzebniejsze rzeczy. Może to być świetne rozwiązanie dla początkującego blogera lub pisarza, którzy pragną zachować swoją tożsamość w tajemnicy nawet przed rodziną.

Po skończonej pracy walizkę można zamknąć i jak gdyby nigdy nic wepchnąć z powrotem pod łóżko. Jej wymiary wynoszą: 90,6 cm szerokość x 61, 5 cm głębokość x 119 cm wysokość. Cena Trunk Station to: 1,856$.

Nieco więcej miejsca do pracy musi potrzebować Timothy Oulton z Londynu, twórca Mayfair Steamer Secretary Trunk. Projektant inspirując się antykami, zaprojektował wielki boks, w którym można bez trudu pracować wiele godzin. Tego mebla nie da się już schować pod łóżko, aczkolwiek posiada on inne zalety. Wysuwany pulpit, kilkanaście półek, schowków i szufladek to tylko kilka z nich.

Mayfair Steamer Secretary Trunk wykonany jest ręcznie. Na jego konstrukcję składa się dębowy stelaż obciągnięty barwioną, postarzaną skórą. Wzdłuż szwów wbito 3 tys. ołowianych gwoździ. Wymiary mebla wynoszą: 193 cm wysokość,  od 35 cm do 132 cm głębokość, szerokość od 96 cm do 190 cm w zależności od stopnia otwarcia. Mayfair Steamer Secretary Trunk kosztuje 2795 $.

Pomysłowość współczesnych projektantów mebli nie zna granic. Czy biurka zamknięte w walizce będą produkowane na szerszą skalę? W tej chwili trudno na ten temat dywagować. Pewne jest jedno, nie wszystkich będzie na nie stać.

Data dodania: 20.05.2013