Emocjonalny zawrót głowy, nowa perspektywa dla mających dopiero powstać centrów odnowy biologicznej, unikalna architektura wnętrza – Simone Micheli w Mediolanie pokazał, co potrafi.

Atomic Spa Suisse jest częścią Hotelu Boscolo Exedra w Mediolanie. Wnętrze zaprojektował, jak sam zwykł siebie nazywać, „bohater architektury” – Simone Micheli. Architekt stworzył coś unikatowego, aranżacja wnętrza pozwala gościom przenieść się w inny wymiar relaksu i piękna. Każdy kształt, kolor i wykorzystany element został dokładnie przemyślany i nie ma tu mowy o przypadku. Miejsce to posiada swoją odrębną tożsamość, niezależną od hotelu.

Idealnie biała i błyszcząca recepcja wita gości ciepłymi, kolorowymi światłami i zaokrąglonymi kształtami. Wchodząc do SPA, ma się wrażenie odwiedzania Krainy Czarów lub innego magicznego miejsca. Ogromne biurko wykonane z polerowanego białego drewna, podświetlone zielonymi diodami zaprasza do korzystania z uroków studia odnowy biologicznej. Dzieła dopełniają lustrzane bąbelki umieszczone na suficie, wykonane z tworzywa sztucznego i pokryte chromem. Kolejnym elementem recepcji, który przyciąga uwagę jest zadrukowana szyba. Każdego dnia wyświetlany jest na niej losowy napis, który odzwierciedla funkcje SPA.

Wszechobecne lustra w kształcie bąbelków tworzą „łańcuch”, który łączy cały obiekt. W każdym z pomieszczeń umieszczonych jest kilka tych elementów, które są także swoistą reklamą SPA . Korytarz prowadzący do kolejnych pomieszczeń zwany jest natomiast „Bąbelkową drogą”.

Sauna i łaźnie tureckie przyciągają kolorami i światłem. Łaźnia wyłożona została białą mozaiką, a sauna panelami cedrowymi. Specjalnie ustawione diody sprawiają, że wnętrza stają się przytulne, a ich design niezapomniany .

Wszystkie sale prowadzą do „jądra SPA” – sali z basenem – sali baśniowej, żywcem wyciągniętej z marzeń. Nad taflą wody górują faliste konstrukcje w kształcie drzew wykonane ze spienionego polipropylenu. Sufit i ściany architekt pokrył setkami „bąbelkowych luster”, a żeby dzieło jeszcze bardziej zachwycało, “bąbelki” podświetlone są niebieskimi diodami.

Sauny, łaźnie tureckie, kabiny natryskowe, masaże – wśród tych przyjemności każdy znajdzie coś dla siebie. Wnętrza Atomic Spa Suisse zostały wykonane z niezwykłą starannością i z myślą o kliencie, który liczy na oderwanie się od szarej rzeczywistości oraz wejście w świat magii i bajek.

Data dodania: 28.12.2010