Branży meblarskiej nie grozi nuda, dopóki tworzą tacy projektanci jak David Lee. Poznaj krzesło, które może się zmieniać tak, jak zadecyduje Twoja fantazja.

David Lee z Cal Poly San Luis Obispo w Kalifornii zaskoczył wszystkich nowym projektem krzesła. Na pierwszy rzut oka, mebel przypomina gigantycznych rozmiarów papierosy, ale przy kolejnym spojrzeniu widać coś nowego, niespotkanego, innego. 123 rury mogą być jednocześnie wepchnięte i wyciągnięte na dowolną wysokość i to dowolną ilość razy. Kompozycja zależy tylko i wyłącznie od osoby, która w danym momencie użytkuje fotel.

W 2010 roku projektant wystartował ze swoim pomysłem w konkursie.

Krzesło reprezentuje życie. Kiedy jest spłaszczone, oznacza śmierć i przemijanie, natomiast różne kształty, które można mu nadawać symbolizują życie, które jest pogmatwane i wielowymiarowe.

Mnogość figur i stabilność zdecydowanie przemawiają za tym innowacyjny meblem. Jeśli użytkownikowi znudziło się siedzenie, wystarczy kilka ruchów ręką i może się położyć nie zmieniając mebla, a przy tym dostarczając sobie odrobinę twórczej zabawy.

Data dodania: 17.12.2010